Girişimcilik Dersi KOSGEB Sertifikası Yerine Geçer Mi?

0
Girişimcilik dersi KOSGEB sertifikası sayılır mı

GİRİŞİMCİLİK DERSİ KOSGEB SERTİFİKASI YERİNE GEÇER Mİ?

Evet böyle bir şey mümkün. Üniversite’de alacağınız seçmeli ya da zorunlu Girişimcilik dersi alarak girişimler için destek alabilirsiniz. Girişimci için aranılan en temel şartlardan birisi şüphesiz girişimcilik sertifikası. İşte bu dersi aldığınızda artık sertifikayı da almış olacaksınız. Ders aşamasında dersi en az 60 ve üzeri puan ile tamamlayan herkes girişimcilik sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Sizler de okullarınızda bu dersi alarak KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olabilirsiniz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI

Destek almak ve yeni bir iş yeri kurmak isteyen girişimciler için aranan en temel kriterlerden birisi KOSGEB sertifikası. Eğer KOSGEB sertifikanız yoksa kesinlikle hiçbir şekilde destek almanız söz konusu değildir. KOSGEB sertifikası bu yüzden girişimlerinizde devlet tarafından destek almak için aranan kriterlerden birisidir.

KOSGEB SERTİFİKASI OLMADAN KREDİ yada HİBE ALABİLİR MİYİM?

KOSGEB sertifikası olmadan devletten girişimcilik adına bir kredi ya da hibe almanız söz konusu değildir. Bu yüzden girişimlerinize başlamadan önce kesinlikle bir sertifikanız olması gerekmektedir. Girişime başlamadan önce bu sertifikayı almalısınız, aksi halde girişimi yaptıktan sonra şirketi açtıktan sonra alınacak olan sertifikalar hiçbir şekilde geçerli olmamaktadır.

KOSGEB SERTİFİKASININ ÖNEMİ NEDİR?

Arkadaşlar girişimcilik sertifikası ile girişim yapmak isteyen kişiler kolay ve hızlı şekilde girişimlerde bulunabilecek ve en önemlisi devletten bu konuda destek yani kredi ve hibe alabilmek için nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaktır. KOSGEB sertifikasına sahip olan bir kişi proje aşamasında nasıl bir proje hazırlaması gerektiği, hazırladığı projenin tam olarak ne işe yarayacağı gibi bilgileri detaylı olarak ders aşamasında öğrenecektir. Dersi başarı ile 60 puan ve üzerinde tamamlayan kişiler KOSGEB sertifikasını da almaya hak kazanacaklardır. Ders aşamasında yapılacak pek çok farklı uygulama ile öğrenci konuyu tam anlamıyla öğrenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here