KYK İzin Almayı Unuttum Ne Olur?

10
kyk izin almayı unuttum yurttan atılır mıyım

KYK İzin Almayı Unuttum Ne Olur? KYK izin almayı unutunca ne olur? Yurttan atılır mıyım? KYK yurdundan izin almadan ayrılırsam sonucu ne olur? KYK yurtlarında kalanların sadece başına gelen bu durum pek çok kişinin başına gelmiştir. Bu yazıda KYK dan izin almayı unutanlar için sonucunun neler olacağından bahsedeceğiz.

KYK İzin Almadan Geceyi Farklı Bir Yerde Geçirmek

KYK üniversite öğrencilerine ev sahipliği yapan, kalacak yer temin eden bir kuruluştur. KYK nın bazı kuralları oldukça serttir. Bunların en başında öğrencilerin izinsiz farklı bir konumda konaklamaları gerektiğidir.

Cezası

KYK dan izin almadan geceyi farklı bir yerde geçiren bir öğrenci ilk seferde sözlü uyarı alır.

Bu hatayı ikinci kez tekrarlayan bir öğrenci yazılı uyarı alır. KYK dan izin almadan geceyi farklı bir yerde geçiren bir öğrenci aynı hatayı 3. kez yaparsa yine yazılı uyarı alır. Aynı durumu bunların dışında tekrarlarsa disiplin suçu olarak görülür ve öğrencinin savunması istenir. Disiplin suçu alan bir öğrenci tekrar aynı hatayı yaparsa KYK’dan uzaklaştırılması muhtemeldir.

Kısacası korkmanıza gerek yoktur arkadaşlar, ancak bunu yaşam tarzı haline getiren izin almadan 4.5.6. kez başka yerde geceyi geçiren ve adeta KYK yı umursamayan kişiler yurttan ihraç edilebilir. Ancak yine de, geçerli ve doyurucu bir sebep sunmanız halinde yurttan atma gibi bir durum olmaz. Özellikle kız öğrenciler bu konuda daha fazla şanslı oldukları bilinmektedir. Erkek öğrenciler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Siz de KYK yurttan atılma ve izin almama konusunda sorularınızı sorabilirsiniz. Alt tarafta yer alan yorum alanını kullanabilirsiniz.

Böyle durumlar için örnek kyk izin dilekçesini kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

KYK İZİN DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ
KYK İZİN DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ


KYK BORCUNU ÖDEMEZSEM NE OLUR?

KYK Yurdunda alkol yakalattım ne olur?

KYK yurtlarında usuller belirlidir, imzaladığınız sözleşmeye uygun olmayan her şartta kapının önüne koyulmaya bir adım daha yaklaşırsınız. Silah, delici kesici yaralayıcı silahlar, mayıştıran ve kendinden geçiren her türlü alkol uyuşturucu ve kimyasal türevleri yasaktır. Bunun için hakkınızda tutanak tutulacak, ilkinde olmazsa ikincisinde mutlaka kendinize yer aramaya başlarsanız iyi edersiniz.

10 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar 23 aralık tarihinde izin almayı unuttum, birinci sınıf öğrencisiyim, yurttan aradılar adımı anons ettirmişler bir sorun olur mu yaşayan varsa yorum yazabilir mi?

  2. Tutanak imzalattılar. İzin almıştım ama aksilik oldu bir gün geç gitmek zorunda kaldım. Akşama doğru alınan karar olduğu için izin alamadım. İkincisinde atılır mıyım?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here