TKDK İPARD Kapsamında Desteklenen İller Listesi

2
TKDK İPARD desteklenen iller

TKDK İPARD Kapsamında Desteklenen İller Listesi

TKDK yani Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile İPARD kapsamında yer alan bölgede tarıma yönelik üretim yapmak isteyen çiftçilere ve hayvancılık yapmak isteyen üreticiye hibe desteği sağlanmaktadır. Bu yazıda hangi illerin TKDK İPARD kapsamında yer aldığını detaylı şekilde görebileceksiniz.

Arkadaşlar merhaba, bu yazıda TKDK’nın İPARD projesi kapsamında vermiş olduğu desteklemelerden bahsedeceğiz. Biliyorsunuz ki TKDK İPARD adı altında pek çok kent ve ilçeye destekleme vermektedir. Bu illerin neler olduğunu bu başlıkta listelemek istedik.

İPARD kapsamında yer an illere TKDK tarafından hibe desteği verilmektedir böylece girişimciler yapacakları girişimlerde büyük oranda başarılı olabilmeleri ve işletmelerini büyütebilmeleri için ekonomik açıdan TKDK tarafından destekleme alabilmektedir.

TKDK tarafından hibe alabilmek için öncelikle İPARD kapsamında yer alıp almadığınızı araştırmanız gerekecektir. Bizler de kolaylık olması açısından bu sayfadan sizlere almak istediğiniz desteklerle alakalı ilinize ve bölgenize göre TKDK’nın İPARD projesi kapsamın olup olmadığını araştırdık. Aşağıda yer alan iller ve bölgeler TKDK İPARD kapsamında yer almaktadır. Siz de girişiminizi yapmadan önce bu bölgelere dikkat etmenizde büyük fayda vardır. Yapacağınız girişimin bu projenin destek verdiği bölgeler arasında yer alıyor olması alacağınız destek ve kredi ya da hibe miktarları üzerinde etkili olmaktadır.

Hepiniz hak verirsiniz ki Banka’dan kredi almak kişiye büyük oranda zarara ve ciddi faiz yükünün altına sokabilmektedir, işte TKDK kırsal bölgede üretim yapmak isteyen 18 – 65 yaş arası desteklemek amacıyla bu proje ile destek vermeyi amaçlamıştır. Aşağıda İPARD kapsamında yer alan illerin neler olduğu konusunda detaylı bir bilgi verilmiştir.

TKDK İPARD DESTEKLENEN İLLER NELERDİR?

TKDK’nın İPARD kapsamında desteklediği iller listesi

İKAMET ETTİĞİM İL BU LİSTEDE YER ALIYOR NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Arkadaşlar, eğer ki ikametinizin bulunduğu il bu listede yer alıyorsa siz de yapacağınız girişimlerde TKDK dan hibe almaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle ilinizde yer alan TKDK kurumuna başvuruda bulunmak. Hangi alanda üretim ya da girişim yapacağınıza karar verin.

Yapacağınız girişimle ilgili olarak bu alanla ilgili olarak deneyiminiz olduğunu düşünüyorum. Proje aşamasında eğer kendiniz yazabilirsiniz. Yazamam derseniz bu alanda hizmet veren bir proje danışmanlık firmasına başvuru yapabilirsiniz. Sizden istenen taslak doğrultusunda işletmeden alacağınız verimi arttırmak adına bir takım temel bilgilere bu projede yer vermeniz gerekiyor, örneğin işletmenin temel kar marjı ne kadar olacaktır? gibi bir işletmenin en temel ihtiyacı olan şeylere bu projede yer verebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar İPARD ile çiftlik kurmak sizce mantıklı bir davranış mı? Ben kredi çiftlik giderlerinin yarısını devlet destekli yarısını da bankadan kredi çekerek kurmayı düşünüyorum bu konuda daha önceden bu desteklerden faydalanmış olan birisi yorum yazabilir mi? Memnun musunuz değil misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here