Bakkal (Büfe, Market) Açmak İçin KOSGEB Desteği

0
bakkal, büfe ve market açmak için kosgeb desteği

BAKKAL (BÜFE, MARKET) AÇMAK İÇİN KOSGEB DESTEĞİ

Pek çok girişimci yeni bir girişim yaparken KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredileri kullanmaktadır. Sizler de girişimlerinizde KOSGEB desteğinden faydalanarak girişiminizi çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bakkal ve büfe açmak için KOSGEB desteği nasıl alacağınızı ve bu konuyla ilgili detaylı olarak neler yapmanız gerektiği gibi temel bilgileri bu başlık altından sizlerle paylaşacağız.

NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

Arkadaşlar bakkal dükkanı açmak için öncelikle KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden ilk etapta en yakın bir KOSGEB bürosuna başvuruda bulunarak girişimcilik sertifikasını almak istediğinizi söyleyin, ardından detaylı olarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği size söylenecektir. Yani ilk aşama sertifika olduğunu söyleyebilirim.

Sertifikanın ardından yaş şartını sağlayıp sağlamadığınıza bakmak lazım, 18 – 65 yaş arasındaysanız siz de girişimci olabilirsiniz. Yaş şartını da sağladıktan sonra başka bir firmada %30 ve daha fazla bir ortaklığınızın olup olmadığına bakılır. Eğer başka bir şirkette %30 ya da daha fazla bir ortaklığınız varsa size destek verilmez çünkü KOSGEB daha çok yeni girişimcilere destek vermeyi amaçlayan bir kuruluştur.

Bu şartları sağladıktan sonra artık siz de girişiminize başlayabilirsiniz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI DETAYLARI

Bakkal dükkanı açmak için girişimcilik sertifikası önemlidir.Bu yüzden girişimcilik sertifikasını uygulamalı eğitim ile almanız gerekmektedir. Girişimcilik sertifikasını almak kolaydır ancak derslere devam zorunluluğu vardır, devam etmeyen veya devamsızlık yapan kişilere sertifika verilmesi mümkün değildir. Girişimcilik sertifikası alabilmek için en az 32 saatlik eğitimi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Böylece sertifikayı almaya hak kazanırsınız.

Eğitim boyunca proje nasıl hazırlanmalı, proje yazımı gibi uygulamalı olarak girişimcilere eğitim verilmektedir. Bunun yanında farklı eğitimler ile girişimcilere destek ve ön hazırlık olması planlanmıştır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here