Bekçi çalışma saatleri ve maaşları 2019

2

Bekçi çalışma saatleri nasıl, bekçilerin maaşları 2019. Bekçiler Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan kadrolu devlet memurlarıdır. Bekçilerin çalışma saatleri ve maaşlarına konumuzda değineceğiz.

Bekçiler aksi bir durum oluşmazsa akşam 18:00 ile sabah 06:00 saatleri arasında görev yapmaktadırlar. Bekçilerin çalışma saatleri bu şekilde düzenlenmiştir. Bekçiler gece vardiyasında çalışan emniyet amirleri olarak da bilinir. Polisler gece ve gündüz olmak şartı ile vardiyalı görev yaparken bekçiler ise sadece gece görev yapması için ayrılmış özel bir devlet memuru kadrosudur. Bu yüzden bekçilerin gündüz çalışma durumları söz konusu değildir. Bekçiliğe başvuru yaparken sürekli gece mesaisi yapacağınızı göz önüne alarak başvuru yapmalısınız.

Bekçi çalışma saatleri

Bekçiler gece vardiyasında çalışmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere bekçilerin gündüz vardiyalarında çalışmaları söz konusu değildir. İleride ne olacağı bilinmez ancak mevcut yönetmelik sürekli gece mesai yapacağını belirtmektedir.

[ Bekçi maaşları 2019 ]

[ Bayanlar bekçi olabilir mi? ]

Bekçi maaşları konusunda detaylı bilgiye yukarıdaki bekçi maaşları 2019 bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Geniş olarak o başlık üzerinden bekçi maaşlarını anlattım.

Bu bağlamda bekçiler gündüz çalışır mı sorularına da cevap vermiş olmaktayız. Bekçiler maalesef şuan için gündüz çalışmamaktadır.

Bekçi den polisliğe geçiş durumu şuan için de mevcut görünmemektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here