Bekçi Maaşları 2019

3
Bekçi Maaşları

Polis ve asker olmak pek çok kişinin hayalidir, artık bekçi olmak da pek çok kişinin hayali olacaktır. Yeni yürürlüğe giren kararname ile artık ülkemizde mahallelerde gece bekçiler görev alacaktır. Bekçi maaşları 2019 yılında nasıl olacaktır ve bekçilerin aldıkları ücretler ile ilgili sizlere detaylı bilgi sunacağız.

Bekçiler 657 ye tabidirler. Bu yüzden maaşları da bu oranda olmaktadır. Aşağıda Bekçi maaşları hakkında detaylı bilgiyi görebilirsiniz.

[ Bekçi çalışma saatleri ve maaşları ]

Lise Mezunu Bekçi Maaşı

Derece ve kademesi 9/1 Lise Mezunu olan Bekçi 3970,80 TL

Ön Lisans Mezunu Bekçi Maaşı

Derece ve kademesi 9/1 Ön lisans Mezunu olan Bekçi 3975,50 TL

Lisans Mezunu Bekçi Maaşı

Derece ve kademesi 9/1 Lisans Mezunu ve Bekar olan Bekçi 4002, TL

En yüksek verilen Operasyon Tazminatı: 810 TL

Bekçilik son yapılan düzenleme ile hayata geçirildi. Bekçilerin maaşları 657 devlet memurları kanunlarına göre belirlenmektedir. Kademelerine göre bekçi maaşları değişiklik göstermektedir.

Bekçi maşlarının hesaplanmasında kişinin ailevi durumu yani evli ya da bekar olması, çocuk sahibi olup olmaması gibi durumlar da baz alınmaktadır. Bekçi maaşları küçük çocuğu olan bir birey için 4360 TL yi bulmaktadır. Bu oranlar Ankara’da görev yapan bekçiler için geçerlidir. Hakkari gibi doğuda zor şartlarda doğuda görev yapan bir bekçi için ücretler değişiklik göstermektedir. Hakkari’de görev yapan bir bekçinin maaşı ise 5440 TL civarında olmaktadır.

Askerlikten Muafım Bekçi Olabilir Miyim?

Evet, askerlikten muaf olanlar bekçi olabilir.

Yüzde, güneş lekesi ve ben olanlar bekçi olabilir mi?

Uzaktan belli değilse, ve kimliğinizi ortaya koyacak şekilde büyük değilse olunabilir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here