TSB Kasko Değer Sorgulama Ekranı

2
tsb kasko değer sorgulama tsrsb kasko değer tsrb kasko değer

TSRB Kasko Değer ve TSRSB Kasko Değer şeklinde yapılan aramalar, yapılan imla hatasından dolayı, genellikle TSB Kasko Değer Sorgulama sayfasına yönlendirilmektedir. Türkiye Sigorta Birliği Kısaltmasıyla Tanıdığımız kurumun tam adı aslında
Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği olarak bilinmelidir.

Araç Sigortası Nedir

Sigorta nedir; Sigorta bir malın ederi üzerinden hesaplanan ve sözleşmede yer alan koşullar gerçekleşir ve malın hasar görmesi ve yine sözleşmede belirtilen hususlardan birinden ötürü mal sahibi zarara uğrarsa, bunu yine sözleşmede belirtilen ederin sözleşmede belirtilen miktarını karşılayan sistemin bütünüdür. Buradaki esas 1 milyon adet poliçe satıp, 50 bin adet hasar karşılamaktır. Yani asıl çizgi yüzde beş veya yüzde on öngörüyle ilerlemektir. Noter Araç Alım Satım Ücreti verilerek satış yapılan araçlar için hemen zorunlu trafik poliçesi sizin adınıza yenilenmelidir.

Zorunlu araç sigortası ile araç sigortası (Kasko) arasında büyük farklar bulunmaktadır. Zorunlu araç sigortası sizin sadece poliçenizde belirtilen miktarı yüzdesel olarak karşılar ve hastane masrafları organ kayıpları tazminatı ve can kaybı durumunda yaşamınıza biçilen değer kadar ödeme yapar. Ancak aracınızın karıştığı kazada kusurlu bulunduğunuzda sizin aracınızın masraflarını ödemez, sözleşmede belirtilen tutarın üzerinde karşı taraf masraflarını ödemez.

Hani çocukken hiç düşünmeden babanızın arabasının anahtarlarını alıp arabayı kaçırırdınız hatırladınız mı? İşte eğer kendinize şu soruyu sorup yanıtlarını araştırsaydınız bunu asla yapmazdınız. Babamın arabasını kaçırsam ne olur? Babamın arabasını kaçırdım kaza yaptım ne olur? Ehliyetsiz kaza yapılınca ne olur? Bu soruların yanıtlarının tamamı şudur, meydana gelebilecek olan tüm hasarlar babanızın cebinden çıkar ve hatta aile bütçenizi inanılmaz şekilde etkileyebilir hatta ailenizi dağıtabilir. Özel Emeklilik Sigortası dahi bu sorunu çözmek için bazı zamanlarda yeterli olmayabilir.

Eğer babanızın arabasını kaçırır ve maddi hasarlı bir kazaya karışırsanız, sigorta veya kasko para ödemeyeceği için tüm masraflar sizin tarafınızdan karşılanır. Örneğin trafikte bugün milyonluk araçlar var ve bu araçlar eğer gelip size vurursa ne olur? Ehliyetiniz olmadığında size gelip vuran araç hatalı dahi olsa kazaya sebebiyet veren ehliyetsiz araç sürdüğünüz için sizsiniz ve bu milyonluk aracın belki yüzlerce bin liralık masrafını siz karşılamak durumunda kalırsınız. Kasko veya zorunlu trafik sigortanızın olması bu durumu asla değiştirmez.

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası Farkları

Zorunlu trafik sigortası belirtilen eder üzerinden yüzdesel olarak masraflarınızı hatalıysanız yalnızca karşı tarafa ödeme yaparak karşılar. Eğer belirtilen tutarı aşan bir durum varsa karşı tarafa daödeme yapmaz. Eğer karşı tarafın hatası tespit edilirse sizin aracınızın onarımını eğer karşı tarafın herhangi bir güvencesi yoksa yapar ve ücretini onunla mahsuplaşır.

KASKO ise sigortacı kurumla aranızla yapılan sözleşmede belirtilen tüm şartlar için, yangın, doğal afet, terör, trafik kazası gibi olası tüm hasarları kapsar ve poliçe bedelinin tamamını ehliyetsiz veya alkollü değilseniz tümüyle öder.

TSB Kasko Değer Sorgulama Nasıl Yapılır

TSB Kasko Değeri nedir? Sigortacılar birliğinin araç üretici ve satıcıları üzerinde yaptığı araştırma neticesinde dönemsel olarak devamlı güncellenen bir listedir. Bu fiyatlar aracınızın yaş, marka, model bilgilerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sigorta poliçeleri de bu fiyatlar üzerinden prim ücretini belirler.

tsb kasko değer sorgulama

Aynı araç tramer kayıt sorgulama işlemi gibi olmasa da internet sitesine girerek TSB KASKO DEĞER SORGULAMA SAYFASI aracılığı ile sorgulayabilir ve sonra Kasko Teklifi Almak İstiyorum dediğini en ucuz sigorta poliçe firmasına başvurarak aracınızın değerini bilir şekilde kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here