OGS-HGS Ücret Bakiyeden Düşmedi Ceza Geldi

0
ogs ve hgs cezaları
ogs ve hgs cezaları

OGS-HGS Ücret Bakiyeden Düşmedi Ceza Geldi

OGS Geçiş İhlali Olduğu Gerekçesiyle Ceza Geldi

OGS yani otomatik geçiş sistemi ile kayıtlı bir araç sahibinin OGS gişelerinden geçtiğinde eğer bakiyesi varsa bakiyesinden düşülerek ödeme işlemi yapılır. Eğer ki bakiyesi yoksa bile 15 gün içinde bakiye yüklemesine rağmen ücret tahsil edilmemişse, bu ceza olarak gelmişse burada kişinin bir hatası ya da ihlali söz konusu değildir. Bu konuyla alakalı gelen cezalarda kişi hakkını savunabilmektedir.

HGS Geçiş İhlali Cezası

HGS yani hızlı geçiş sistemi olarak bilinen bu sistemde de kişiler HGS etiketleri ile geçiş yaptıklarında etiketlerinde bakiye mevcutsa düşülmektedir. Bakiyesi bulunmayan araç sahipleri için ceza şeklinde bir uyarı çıkmaktadır. Araç sahibi 15 gün içinde ücreti yatırması durumunda ücret bu hesaptan tahsil edilecektir.

OGS ve HGS Ücret Tahsil Edilmeyerek Ceza Gelmesi

Burada sizlere anlatacağım olay bizzat başımdan geçen bir konudur. İzmir Alaçatı arasında sık sık kendi aracımla seyahat eden bir kişiyim. Özellikle yaz dönemlerinde sıklıkla gittiğimden dolayı, her zaman bakiye yüklemeye fırsat bulamamıştım. Gişeden geçerken bakiyemin olup olmadığını gördüğümde eğer ki bakiyem mevcut değilse hemen akşamına ya da birkaç gün sonra bakiye yüklemekteydim. Fakat aylar sonra fark ettim ki, bu yüklediğim bakiyelerden hiçbir şekilde ücretim tahsil edilmemiş bana bunlar ceza olarak gelmişti.

Bu durumu araştırmak için;

OGS ile ilgili her türlü sorunda Çağrı Merkezimizin 0 850 460 60 60 no lu telefonunu 7/24 arayabilirsiniz

numaralı telefonu aradım ve gerekli açıklamaları yaptıktan sonra durumu izah ettim. Çağrı merkezinde bulunan arkadaş eğer ki inceleme başlatılırsa, 15 günden fazla süreceğini bu yüzden 15 gün içinde cezamı ödemem halinde alacağım yüzde 25 lik indirimden faydalanamayacağımı belirtmesine rağmen ben kendimden emin olduğumu söyleyerek inceleme başlatılmasını rica ettim. İnceleme başladı, 15 gün sonra aradığımda ise telefon sürekli meşgul çalıyordu.

0850 460 60 60

numaralı telefonu aradığımda sürekli operatörün bekleyen 80. kişi olduğunu söylemesine rağmen dakikalarca hatta kaldım ancak bir türlü müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Bir kere 20 dakika hatta beklememe rağmen, hiçbir şekilde telefonlarım açılmadı. Gündüz çok yoğunluk olduğumu düşünerek gece saatlerinde aradım, önümde bekleyen 3,4 kişinin olduğunu söylenmesine rağmen yine hat bir türlü düşmedi. Yani ben sorunumu halen çözülüp çözülmediğini, inceleme yapılıp yapılmadığını halen bilmiyorum.

Sizler de bu konuda yaşadığını soru ve sorunlarınızı sayfa altından yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here