Bebek Emzirmeyi Bıraktırma Nasıl Yapılır?

0

Bebek Emzirmeyi Bıraktırma Nasıl Yapılır? Bu yazacaklarım birebir kendi çocuğuma uyguladığım yöntemlerden birisidir. Bebek emzirmeyi bıraktırmak için neler yapılmalıdır, bebek emzirmeyi kesmek için hangi yollara başvurmalıdır bu gibi soruların cevabını kolay şekilde bu yazıdan bulabileceksiniz.

Bunu bizzat eşimin oğlumuza uyguladığı özel yöntem olması beni ciddi şekilde etkiledi ve bunu paylaşmaya karar verdim. oğlumuz 2 yaşına kadar anne sütü emdi, 2 yaşına girdiği gün eşim meme uçlarına bir miktar acı sürdü ve bu şekilde emzirmek istediğinde oğlumuzun tepkisi bir hayli farklı oldu, birkaç kez daha “anne meme” dese de bu şekilde acı sürülere bir iki gün içinde uyguladıktan sonra kolay ve hızlı şekilde bebeğimiz anneyi emmeyi hızlı şekilde bıraktı.

Anne sütü şüphesiz bebekler için büyük önem taşımaktadır. Anne sütünün faydaları saymakla bitmiyor, bu yüzden bizler de bu bilinçte olan insanlar olarak bebeğimizi doktorların tavsiye ettiği şekilde 2 yaşına kadar emzirdik. İki yaşından sonra artık bunu kesmemiz gerekiyordu ve böyle bir yönteme başvurduk, kolay ve hızlı şekilde bebeğimiz memeden ayrıldı, artık “anne meme acı” bile diyebiliyor.

Sizler de eğer bebeğinizi memeden kesme gibi bir fikriniz varsa bu ve buna benzer yöntemler uygulayabilirsiniz, bu şekilde uygulanan yöntem ile artık daha kolay ve hızlı şekilde bebek emzirmeyi bıraktırmak mümkün. Bebek emzirmeyi bıraktırma aşamalarını ve yaşadıklarınızı yorum olarak yazmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here