Cumartesi – Pazar Noter Açık Mı?

0
noter masrafları kartla ödenir mi

Cumartesi – Pazar Noter Açık Mı?

Noterler cumartesi ve pazar günleri açık mı? pek çok kişinin aklındaki sorulardan birisi budur. Özellikle hafta içi yoğun şekilde çalışan ve yoğun mesai harcayan kişiler hafta sonları noterlerin açık olup olmadığını merak etmektedir. Peki ama hafta sonları noterler açık mıdır? Sizleri bu konuda aydınlatmak için böyle bir yazı yazmak istedik.

Cumartesi Günü Noter Açık mı?

Maalesef cumartesi günleri noterler kapalıdır, nöbet sistemi uygulanmamaktadır bu yüzden alım satım işlemlerini hafta içi yapmanız gerekmektedir.

Pazar Günü Noter Açık Mı?

Üzgünüm, pazar günü de noter açık değildir, sadece hafta içi açıktır.

Noterler Neden Mesai Sistemi Uygulamıyor?

Noterlerde mesai sistemi neden yok? Pek çok çalışan hafta içi izin alamadıkları ve yoğun çalıştıkları için cumartesi günleri işlemlerini halletmek istiyor, ancak malumunuz üzere cumartesi günleri de noterler kapalı oluyor. Peki ama neden nöbet sistemi uygulanmıyor? Aslında her ilde bazı noktalarda nöbet sistemi uygulansa ve sadece randevu üzerine kabul ederek randevulu çalışsa çok daha iyi şekilde hizmet verebilir. Zira pek çok kişi yoğun çalıştıkları için ve kurumundan izin alamadıkları için alım ve satım işlemlerini yapamamaktadır. Bu yüzden noterlerden bazıları nöbet sistemi ile hafta sonları açık olması aslında pek çok kişiyi memnun edecektir.

Noterlerin hafta sonları açık olması ekstra bir maliyet getirebilir, mesai ücretleri vs. fakat noterin en temel görevi halka hizmet etmektir, bu yüzden hizmet faktörü işin içine girdiğinde noterlerin hafta sonları açık olması gerekir, ya da hafta içi çalışan kişiler için alım ve satım yapacağı sırada belli bir saat yasal izin hakkı olmalıdır.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Yorumlarınızı bizim için değerlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here