Youtube 1 milyon izlenme ne kadar kazandırıyor

0

Youtube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Kazandırıyor

İnternet üzerinden fenomen olmak ve şarkılarını ve diğer etkinliklerini paylaşmak isteyen pek çok kişinin yaptığı ilk şeylerden birisi YouTube hesabı açmak oluyor. Açılan hesabın ardından izlenme sayısına göre para kazanılabilen bir sistemi YouTube kullanıcılara geçtiğimiz yıllarda sundu böylece video sitesi üzerinden takipçi kazanan ve izlenme alan kişiler kolay şekilde para kazanabiliyor.

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Çok komik olan, aşırı güzel şarkı söyleyen, farklı özellikleri ve yetenekleri olan, bir takım bilgileri diğer insanlarla paylaşmak isteyen, çok iyi matematik bilen, doğuştan tarih yeteneğine sahip olmasa da çok iyi öğrenmiş olan, üniversite sınavında nasıl ODTÜ Hukuk’u kazandığını paylaşmak isteyen…

Kısacası hayatında bir takım farklılıkları olan kişilerin yapacağı paylaşımlar her zaman özeldir. Çok iyi fotoğraf çeken ve bu teknikleri farklı insanlarla paylaşmak isteyen gibi bir amaca hizmet eden kişiler her zaman kalıcı olacağı gibi, “arkadaşımın kafasına kola döktüm” gibi saçma sapan videolar çeken kişiler de ne yazık ki anlık olarak “kim bu dengesiz” denilerek izlenileceği gibi kısa süre sonra piyasadan yok olacaktır. Şunu unutmamamız gerekir ki ünlü olmak değil, kaliteli ünlü olmak esas olmalıdır. İlber Ortaylı gibi, Celal Şengör gibi, Tarkan, Sıla gibi belli bir şeyi çok iyi yaparak ünlü olmak her zaman size kazandıracak ve piyasada uzun süre kalabilmenizi sağlayacaktır.

Velhasıl kelam arkadaşlar, “çok iyi para varmış dur hesap açayım uyurken arkadaşımın saçlarını kesip video yaparız” demek ne yazık ki hem size bir şey kazandırmayacağı gibi izleyenlere de bir şey katmayacaktır. Bu tür kanallardan ve videolardan uzak durmak gerekir.

YouTube Kazançları

Gelelim şimdi en çok merak edilenlerden birisi olan para konusuna, 1 milyon izlenme almak zor gibi görünse de aslında bir o kadar da kolaydır, ancak bu miktardan ne kazandığınız önemlidir. İçeriklerin kalitelisine göre reklam kazancınız oluşur, altın tanıtımı yapan bir kanal ile yukarıda bahsettiğim gibi “dayımın doblosunu boyadım kaçtım” videosu çeken bir şahsiyetin kazançları eşit değildir. Sizin içeriğiniz sizin kanalınızda nasıl videolar çıkacağını belirler, bu yüzden az izlenme olsun kazanç fazla olsun derseniz kaliteli içeriklere yönelmelisiniz.

Ne Kazanırım? Sorusunu ısrarla soranlar için 1 milyon izlenmeye ortalama 200 lira gibi bir rakam kazanırsınız.

YouTube’da kolay hit çekecek konuları bulup hızlı şekilde izlenme alalabilirsiniz ancak bu sefer kazanç düşük olur, önemli olan kaliteli içerikleri fazla izletebilmektir, işte o zaman kazancınız çok daha fazla olacaktır.

YouTube Kazanç Tablosu

1 milyon izlenme = 200 TL

2 milyon izlenme = 400 TL

4 milyon izlenme = 800 TL

8 milyon izlenme = 1600 TL

16 milyon izlenme = 3200 TL

32 milyon izlenme = 6400 TL

64 milyon izlenme = 12800 TL

128 milyon izlenme =25600 TL

Bu veriler “bacanağımla pikniğe gittik atletini yırttım” tarzındaki videolar için kazanç tablosudur. Gördüğünüz gibi verilen paralar komiktir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here