Yaşlılık Maaşı (65 Yaş Aylığı) Evde Ödeme Alma, Eve Getirme Nasıl Yapılır

0
yaşlılık maaşı zamları 2018 ne kadar?

Yaşlılık maaşı alan pek çok kişi ödemelerinin her ay düzenli olarak almasından sonra özellikle yaşlı kişiler için her ay para çekmek zor bir hal almıştır. Bu yüzden PTT üzerinden alınan bu ödemelerin eve gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştur.

Yaşlılık Aylığı Evde Ödeme

Maaşını evinden teslim almak isteyen kişiler hangi işlemleri yapması gerekmektedir. Bu yazıda sizler için gerekli olan temel bilgileri paylaşmak istedik. Yaşlılık maaşı 3 aylık olarak veriliyorken 2018 yılının eylül ayında her ay verilmesi üzerine kararlaştırılmıştı. Bunun ardından özellikle yaşlı olan ve rahatsız olan kişilerin her ay dışarı çıkması zor olmaktaydı.

PTT üzerinden alınan ödemeler evde alınabiliyor. Vereceğiniz bir dilekçe örneği ile yaşlılık aylığınızı evde ödeme alabilirsiniz.

Yaşlılık Maaşını Evde Alma Dilekçesi

65 yaş aylığınızı eve getirtmek için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekiyor. Dilekçe içeriği aşağıdaki gibi olmalıdır.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Pirimsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Yaşlılar Sosyal Güvenlik Dairesi Başkanlığına

Kurumunuz tarafından 2022 sayılı kanun uyarınca ödenmekte olan aylığımın PTT Şubesi aracılığı ile konutumda ödenmesini istiyorum.

Bilgilerini ve gereğini arz ederim.

Adı Soyadı

imza

Sicil no:

T.C no:

Şeklinde yazıp SGK Pirimsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Tuna Caddesi No:7 Kızılay/ANKARA adresine posta yolu ile göndermeniz gerekmektedir.

Bu işlemlerin ardından kısa bir süre sonra SGK yı arayarak işleminizin durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan merak ettikleriniz varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here