Western Union yurt dışından gelen para nasıl alınır-çekilir

0

Dünyanın pek çok yerinden para gönderilen ve çekilen bir ağ olan Western union ile artık sizler de yurt dışına rahat şekilde para gönderebilecek ve para çekebileceksiniz. Bu sayfada sizlere yurt dışından gelen parayı nasıl çekerim sorusunun cevabını vereceğiz.  Pek çok kişi yurt dışından gelen para nasıl çekilir sorularına cevap bulmak için araştırma yapmaktadır, Ben de burada başıma gelen bir olayı sizlere anlatmak istedim.

Almanya’dan arkadaşım para göndermek için Western Union ile adıma para transferi başlattı. Para transferinde temel kriterlerden birisi sizin yaşadığınız şehri ve ad soyad bilgileri iletmeniz yeterli olmaktadır.

Ben bu yazıları bir alıcı olarak yazıyorum. Merak edenler için yurt dışından gelen para nasıl çekilir sorularını cevap bulmak için denenmiş olan bir yöntemi aktaracağım.

Öncelikle Western union ile para çekmek için Western union’ın çalıştığı bankalardan birinde hesabınız olması gerekmektedir.  Eğer hesabınız varsa, kolay şekilde mobil bankacılık üzerinden hesabınıza parayı alabilirsiniz. Eğer hesabınız var ama mobil bankacılık kullanmıyorsanız, o zaman ATM üzerinden parayı alabilirsiniz. Parayı alırken sizden “MTCN NO” istenecek bu bilgiyi size para gönderen kişiden istemelisiniz. Bu numarayı girerek kolay şekilde parayı çekebileceksiniz.

Western Union Adıma Gelen Parayı Türkiye’de Hangi bankalardan Alabilirim?

Öncelikle eğer aşağıda yer alan bankalardan birisinde hesabınız varsa mobil bankacılık üzerinden kolay şekilde 7 gün 24 saat parayı alabilirsiniz.

Western union mobil bankacılık temsilcisi olan bankalar; Finansbank ve İş Bankası. Bu iki bankadan birinde mobil bankacılık hesabınız varsa anında hesabınıza parayı alabilirsiniz.

Western union ATM temsilciliği olan bankalar; ATM lerden parayı alabilmeniz için bu bankalarda hesabınız olması gerekmektedir Akbank, Garanti, İş Bankası.

Eğer İnternet bankacılığı ile para almak istiyorsanız o zaman şu bankaları deneyin; Akbank, İş Bankası, Şekerbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi bankalarından birinde hesabınız varsa kolay şekilde internet bankacılığı üzerinden para alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here