Vodafone Sürekli Mesaj Geliyor “Sms Gönderimi İçin Bakiyeniz Yetersizdir”

3
iphone imessage nasıl kapatılır, iphone facetime nasıl kapatılır

Vodafone ya da diğer hat aboneleri ;

“Sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir. Bireysel aboneler TL yükleyerek/ Ek paket alarak SMS gönderebilir kurumsal aboneler şirket yetkilisine danışabilir”

şeklinde mesaj göndermediğim halde mesaj alıyorum. Bu mesaj sürekli olarak gelmektedir, hatta gün içinde 100 ü geçik mesaj aldığım olmuştur. Bu sorunun kaynağı nedir?

Bu mesajın hemen ardından aldığım mesaj ise şu şekildedir;

Akıllı durma özelliğiniz sayesinde kullanımlarınız durdurulmuştur. Ek paket alarak kullanımlarınıza devam edebilirsiniz.

şeklinde mesajlar ile rahatsız edilmekteydim. Bu bir sorun haline gelmişti benim için, müşteri yetkilisi ile görüştüm sorunun İphone kullanıcıları için İmessage ve Facetime özelliğinin açık olmasından kaynaklandığını söyledi, bu şekilde işlem yaptım ve düzeldi.

İphone İmessage ve Facetime özelliği kapatma

İphone kullanıcılarının yukarıda belirttiğim hatalı mesajları almalarını istemiyorlarsa, bu özellikleri kapatmaları gerekiyor. Telefon kendi kendine mesaj gönderiyormuşcasına hareket ederek sürekli bakiyeniz olmadığı uyarısını verir, siz mesaj göndermeseniz bile. Şimdi bunu nasıl kaptacağımıza bakalım.

Uygulama: İphone için Ayarlar/Arama bölümüne Facetime yazarak kapalı hale getirin. Yine aynı arama bölümüne İmessage yazarak özelliği kapalı konuma getirin.

Bu işlemleri yaptığınızda artık hatalı mesajları almayacaksınız.

Vodafone Müşteri Temsilcisine Bağlanma Kısayolu

3 YORUMLAR

  1. Aynı sorunu samsung j7 prime 2 telefonumda yaşıyorum. Vodafone u arıyorum samsungla ilgili olduğunu söyledi. Samsung u aradım mesajlar uygulamasına girip verileri sil yap dediler. Yaptım birşey değişmedi. Farklı sim kartı taktım. Yine aynı sorun oldu. Tekrar samsung u aradım en olmadı telefonu sıfırlayın dediler, format attım yine olmadı. Telefonu açar açmaz 7 mesaj geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here