Canon Yazıcı B200 Hatası Çözümü Nedir?

0
canon b200 hatası çözümü

Canon Yazıcı B200 Hatası Çözümü Nedir?

Canon yazıcılardan pixma ip7200 modelini kullanıyorum. Yazıcıların görünüş itibariyle şekilleri ya da modelleri farklı olsa da pek çoğunun çalışma prensibi ve hata kodları genellikle aynıdır. Eğer bir Canon marka yazıcıya sahipseniz hatanın nereden kaynaklandığı ve sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin bu başlıkta bir fikir edinebilirsiniz.

Yazıcıyı ilk aldığımda içinde orijinal Demo kartuşlarıyla geldi, kısa bir süre bu şekilde kullandıktan sonra bitmeyen kartuş sistemlerinden satın aldım. Tanklı olanlardan değil, sadece kartuş satın alıp kendim kartuş dolumu yapıyordum. Bu şekilde kullandıktan sonra ortalama 1 yıla yakın bir süre kullanmadım ve yazıcının içindeki kartuş kurudu ve boş sayfa vermeye başladı.

canon b200 hatası çözümü

Yazıcım budur. DVD nin üstüne fotoğraf basma özelliği yüzünden almıştım, ara ara fotoğraf ve dvd kapak bastırmaktaydım. Ancak bugün başıma gelen B200 hatası canon dolayı işlerim yarım kaldı ve araştırdım, neler yapabilirm ve nasıl çözebilirim Türkçe ve İngilizce kaynakları taradım.

B200 Hatası Canon

Hatanın ana kaynağı yazıcı kafasıdır. Yazıcı kafasını söktüğümde bu hata ortadan kalkmaktadır. Yazıcı kafasının olmadığını ve bu sebepten dolayı farklı bir hata kodu vermektedir. Ancak yazıcı kafasını taktığımda ise B200 hatası canon vermekte olup hatayı ne yaptım ne ettimse çözememekteyim. Bu sorunu yaşayan ve sorunu gideren arkadaşların yorumlarını araştırdığımda, kimileri kolonyalı mendil ile kafayı temizledikten sonra hatanın kaybolduğunu yazsa da genel olarak bu sorunu kolay şekilde çözen pek bulamadım. Bu sebepten yazıcıyı şimdilik kaldırdım, sizin de başınıza böyle bir hata geldi ve çözüme ulaştıysanız yorum alanına yazabilirsiniz.

Tek Çözüm Yolu Yazıcı Kafası Değişimi

Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını böylelikle öğrenmiş oldum, yazıcı modelime uygun yazıcı kafası fiyatlarını internetten tarattığımda aliexpress den 130 TL ye bulabildim. Benim yazıcı modelimle uyumlu bir yazıcı kafası buldum. Yazıcının sıfır fiyatı 550 TL. Yazıcıyı çöpe atmaktansa, 130 TL yazıcı kafası alıp denemekte büyük fayda var diye düşünüyorum.

Diğer Canon Yazıcılar

Benim yazıcımda ekstra bir yazıcı kafası mevcut. Yani kartuşların ucunda yazdırma işlemi yapan bir parça mevcut değil. Kullandığım kartuşlar aşağıda.

canon b200 hatasi cozumu nedir

Kullandığım kartuşlar bunlardır. Bu kartuşların tek işlevi sadece mürekkebi yazıcı kafasına iletmektir. Yani Yazıcının içinde ek olarak bir yazıcı kafası mevcuttur.

Farklı yazıcı modellerinde kartuşun ucunda yazıcı kafası olmaktadır, bu yazıcılarda direkt olarak kartuş satın aldığınızda sorununuz ortadan kalkacaktır.

Siz de solda gördüğünüz şekilde 5 adet farklı mürekkepli bir kartuş kullanıyorsanız B200 sorununu çözmek için yazıcı kafası değişimi yapmanız gerekecek.

,

canon kartuş

Oysa kartuşlarım bu şekilde bir siyah bir de üç renkli olsaydı, o zaman kartuşun ucunda yazıcı kafası mevcut olacaktı. Böylece kartuşu değiştirdiğimde sorunu giderebilecektim.

Siz eğer bu hatayı alıyorsanız ve kartuşlarınız iki adetse kartuş değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Kartuş değişimleri sonucunda tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here