TEDAŞ-TEİAŞ Müfettiş Yardımcısı Maaşları 2019

0

TEDAŞ-TEİAŞ Müfettiş Yardımcısı Maaşları 2019, TEDAŞ-TEİAŞ müfettiş yardımcısı kadrosuna yeni personeller katmak için TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı yapmaktadır. TEDAŞ-TEİAŞ Müfettiş yardımcısı alımları yılın belli dönemlerinde bir ya da birkaç kez yapılmaktadır. TEDAŞ-TEİAŞ müfettiş yardımcısı maaşları ne kadar? TEDAŞ’da çalışan müfettiş yardımcısı ne kadar maaş alır? Müfettiş yardımcısı maaşları gibi merak edilen soruları bu sayfadan sizlere aktarmak istedik.

TEDAŞ-TEİAŞ Müfettiş Yardımcısı Maaşları 2019

TEDAŞ Müfettiş yardımcılığı görevini yürüten bir kişi ortalama olarak ne kadar maaş almaktadır. Bu alanda görev yapan kişilere sizler için sorduk araştırdık.

Müfettiş yardımcıları 2019 yılı için yaklaşık 5400 TL ücret almaktadır. Bu meblağ Müfettiş olunca 6200 TL, Başmüfettişler içinse 7200 TL civarında olmaktadır.

Müfettiş Yardımcılığı Başvuru Şartları

TEDAŞ müfettiş yardımcılığı mesleğine giriş yapmak için KPSS‘den P48 puan türünden ilanın belirlediği şartlar neticesinde puan almış olmak gerekiyor. Ardından kurum tarafından yazılı sınav yapılmaktadır. Sınav konuları Hukuk, Muhasebe, Maliye, İktisat gibi alanlardan yapılır. Yazılı sınava odestek.com girmek için kadro sayısının 20 katı aday sınava alınacaktır, bu adaylar belirlenirken KPSS puanı üzerinden sıralama yaparak belirleniyor.

Kurumun yaptığı sınavdan en az 60 ortalama 65 puanı almış olmak gerekiyor. Başarılı olan adaylar arasından kadro sayısının iki katı kadar aday sözlü mülakata alınıyor. Ardından kazanan adaylar ilan ediliyor.

Müfettiş Yardımcılığı Görevi

Göreve başlayan TEDAŞ Müfettiş Yardımcılığı memurlar çalışma hayatının ilk 3 yılı boyunca 3 farklı şekilde eğitim alırlar. İlk yıl ikinci yıl ve üçüncü yıl olmak üzere farklı dönemlere ayrılarak bu ilk 3 yıllık dönem aslında bir yetiştirme ve mesleğe alışma dönemi olarak bilinir. 3 yılın ardından adaylar yetişme notu alır, bu not çerçevesinde müfettiş olma durumu değerlendirilir. Yani bu 3 yıllık süreçte adayın davranışları, yaptığı görevler ve tutumları, başarısı müfettiş olmasına etken olmaktadır. Bu süreç olumlu ya da olumsuz olarak etki etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here