Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenler için Yorumlar, Değerlendirme

0
tavuk çiftliği kurmak istiyorum yorumlar

Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenler için Yorumlar, Değerlendirme

Arkadaşlar bu sayfanın amacını tamamen içeriğini sizlerin belirleyeceğiz bir sayfa olmasını istedik. Sizden gelen yorumlar ve öneriler dahilinde tavuk çiftliği kurmak isteyenlerin düşüncelerine yön vermesini amaçladık. Tavuk çiftliği kurmak için öncelikle TKDK gibi pek çok kurum desteklemek amacıyla kredi ve hibe vermektedir.

Bu alanda girişim yapan, yapmak isteyen arkadaşlarımızdan gelen yorumlara bu sayfada yer vermek istedik. Sizler de yazıya yorum yazarak bu alanda girişim yapacak olan arkadaşları destekleyebilirsiniz.

TAVUK ÇİFTLİĞİ SİZLERDEN GELEN YORUMLAR…

Mehmet A. – Balıkesir..

Arkadaşım bu işi yapıyor ve özellikle üstünde durduğu bir konu şu ki, bu işi bilmeyen hayatında hiç tavuk beslememiş olan kişilerin yapamayacağız. Bu yüzden eğer ömrü hayatınızda tavuk yetiştiriciliği hiç yapmamışsanız 3,5 adet dahi olsa bu işe girmenizi önermem. İlla ki girecekseniz önce küçük 10-20 tavuk alıp öğrenmelisiniz.

Selvi G. Afyon..

Tavuk çiftliği işi kar marjına bakıldığında oldukça yüksek olan sektörlerden birisidir, ancak riski de bu oranda büyüktür. En ufak bir hastalık geldiği zaman hayvanların pek çoğu telef olma riski mevcuttur. Bu yüzden özellikle çiftlik kurulurken tüm aşamaların düşünülmesi ve buna uygun şekilde yapılması gerekir.

Özhan C. G. Manisa..

Tavuk çiftliği kurmadan önce iş öğrenmek adına 30 tavuk aldım kendime has küçük bir branda ile kümes gibi bir şey yaptım ve burada tavukları beslerken bir gece %30 a yakını telef oldu. Bunu profesyonel olarak yapmıyorum, sadece işi öğrenmek adına yapılan amatör bir sistem olarak düşünebilirsiniz. Böyle riskleri de mevcut.

Şoray Y. Erzurum..

Tavuk riskli iş yerinde olsam küçükbaş ya da büyükbaş işine girerim, en ufak hastalıkta telef olur hepsi. Denemedim, yapmadım, işi bilmiyorum sadece öneri.

Kutay C. Ankara..

Ülkede ancak kendi işini yaparsan kazanabilirsin, tavuk hassas bir canlıdır ilk defa bu işe girmeyi planlıyorsan önce farklı hayvanlar beslemeni tavsiye ederim. Örneğin koyun mantıklı gibi, kolay kolay ölmez, doğururlar ve sürekli sana para kazandırır, ancak bunu salma şeklinde yapman lazım.

Önder H. Aydın..

Tavuk hassas falan değildir arkadaşlar nereden çıkardınız hassas olduğunu, sal otlasın günde yemini ver yeter. Ayrıca bunun yanında firma sana civciv verecek zaten, sen sadece düzenli olarak bakacaksın hepsi bu, 45 günlük periyotlarda ortalama 10-20 bin TL karın olur. Bilmeden yazmayın lütfen.

Hadi sen de yorum ekle ve diğer girişimcilere yol göster. Onların fikirlerini al, önerilerine kulak ver.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here