Kurbanlık Kuzu, Koyun, Koç, Keçi, Dana Fiyatları

0
kurbanlık kuzu, koyun, koç, keçi, dana fiyatları

Kurbanlık Kuzu, Koyun, Koç, Keçi, Dana Fiyatları 2018

Kurban bayramı 2018 yılında 21 ağustos tarihinde gerçekleşecek. Pek çok kişi kurbanlık almak için şimdiden yerini ayırtmış durumda. Son günlere bırakmamak için milyonlarca kişi kurbanlık satışlarını daha rahat şekilde gerçekleştirebilmek adına listeleri hazırlamış durumda. Sizler de kurban alım işlemlerinizi son güne bırakmamalısınız. Kurban bayramı için kurbanlık fiyatları da oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Kurbanlık kuzu, koyun, koç, keçi ve dana fiyatlarının ne kadar olduğunu sizler için araştırdık.

Kurbanlık Kuzu Fiyatları 2018

Kurbanlık denildiği zaman akla en çok gelen kurbanlık hayvanlardan birisi olan kuzular bu yıl ortalama 1000 TL ile 1750 TL arasında satılmakta. Bin liralık bulunan hayvanlar oldukça cılız ve eti az olurken fiyatının artması ile hayvanın et miktarında da ciddi derecede artış gözlenmekte.

1000 TL ile 1750 TL arasında değişiyor.

Kurbanlık Koyun Fiyatları 2018

Kurban bayramının yaklaşması ile kurban satışları da son günlerde hızlılık kazandı, kurban yapılmak üzere satışa sunulan koyunlar da yine aynı şekilde en çok satın alınanlar arasında yer alıyor. Kurbanlık koyun fiyatları da ortalama şu şekilde listelenmektedir.

1000 TL ile 1750 TL arasında değişiyor.

Kurbanlık Koç Fiyatları 2018

Kurban edilmek üzere görücüye çıkan hayvanların bu sene pahalılığından dert yanılıyor. Kurban bayramı dolayısı ile koç fiyatları bu yıl ciddi şekilde artmış durumda. Tabiri caizse kurbanlık koç fiyatları ciddi şekilde el yakıyor.

1200 TL ile 2000 TL arasında değişiyor.

Kurbanlık Keçi Fiyatları 2018

Kurban bayramlarında diğer bir kurban edilen hayvan türü ise keçilerdir, keçilerin fiyatları da bu yıl ciddi şekilde artış olduğu gözlemlenmiştir. Kurbanlık keçi fiyatları ortalama olarak şu şekildedir;

750 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Kurbanlık Dana Fiyatları 2018

Dana fiyatlarını belirleyen en temel kriterlerden birisi, hayvanın canlı ağırlık miktarı ile yaşını doldurup doldurmaması yani kurban edilebilir olmasıdır. Hayvanın canlı ağırlığı fazla ise fiyatı da aynı oranda ağırlığa paralel olarak artmaktadır. bizler burada ortalama minimum ile maximum fiyatları sizler için araştırdık.

4.500 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here