Rus Koyunu Romanov Özellikleri, Neden Değerlidir?

0
romanovkoyunözellikleri

Rus Koyunu Romanov Özellikleri, Neden Değerlidir?

Bazı ırklar vardır ki bu ırkların gerek süt verimi gerekse et üretimi oldukça fazladır. Büyük başlarda simental ırk bunlara örnek olarak verilebilir.

Rus koyunu ise küçük baş hayvan yetiştiriciliğinde en çok tutulan ve verimi de bu ölçüde en iyi olan her ortama adaptasyon sağlayabilen bir küçükbaş ırktır. Rus koyunu Romanov özellikleri ve bu koyun ırkına ait diğer merak ettiklerinizi bu başlık altından kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Rusya’dan -40 dereceden getirilen bir Romanov koyunu Türkiye’de 30 dereceye adapte olabilmektedir. Bu bir hayvan ırkı için son derece önemli olup hayvanın dayanıklı olduğunu göstermektedir.

Bir girişimci tarafından Rusya’dan özel izinle getirilen koyunlar İzmir’de yer alan bir çiftliğe yerleştirildi, bu koyunların tek seferde 4-5 yavru vermesi de yine koyunu özel kılan diğer avantajlar arasında yer almaktadır.

Romanov koyunu üstün özellikleri sayesinde özel bir koyundur, bu bağlamda yavruları bin liradan satılmakta olup, yetişkin bir romanov 3 bin lira civarındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here