Tanzim Satış (Halk Sebze) Sebze-Meyve Fiyatları

2
tanzim satış halk sebze fiyatları

Tanzim satış noktaları olarak kurulan adı halk sebze olarak değiştirilen satış noktalarında sebze fiyatları ve meyve fiyatları ne kadar? İlk olarak marketlerde ve pazarlarda fiyatı yüksek olan ürünler halk sebze fiyatları noktalarında satışa sunulacak. Ardından diğer ürünler getirilecek. İlk olarak yine sebze satışları yapılacak ardından meyve satışları dahil edilecek.

Tanzim Satış (Halk Sebze) Fiyatları

Günümüzde en büyük sorunlardan birisi üreticinin ürününü direk tüketiciye ulaştıramaması. Bu durumu fırsat bilen aracılar üreticiden daha fazla kar etmektedir. Üretici 1 liraya sattığı ürünü marketlere gelene kadar 10 lirayı bulabilmektedir. Hal böyle olunca piyasaya müdahale etmek kaçınılmaz olmuştur. Belediyeler işbirliği ile direk olarak üreticiden tahsis edilen sebze ve meyveler tanzim satış noktalarında yani halk sebze çadırlarında satışa çıkacak. Bu noktalarda halk sebze fiyatları aracılar olmadığı için oldukça makul olacak. Tanzim satış sebze fiyatları uygun olması kişi başına kota uygulaması getirecek. Yani bir kişi günlük kotasından daha fazla ürün satış alamayacak.

Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde tanzim satış çadırları yani halk sebze çadırları kuruldu. Bu noktalarda birbirinden uygun fiyatlarla satışlar yapılacak. Ürün fiyatları bu noktalarda oldukça uygun olması planlanıyor. Böylece olunca vatandaşlar 1 kilogram alabildiği sebze ve meyveyi aynı parayla 5 kilo alabilecek. Tamamen maliyetine yapılan uygulama piyasayı düzene sokmak için uygulanmaktadır.

Tanzim Satış fiyatları ve halk sebze fiyatları henüz belirlenmedi. Pazartesi gününden itibaren satışa sunulacak olan fiyatları yine bu başlık altından sizlerle paylaşacağız.

Fiyatı Yüksek Ürünler Öncelikli

Marketlerde oldukça fahiş fiyatlara satılan temel sebzeler öncelikli olacak. Bu ürünlerin satışı sürerken ardından sürece meyveler de dahil edilecek. Böylece vatandaşlar uygun fiyatlı sebze ve meyve sahip olacak.

Tanzim Satış (Halk Sebze) Ürün Fiyatları

Satış noktalarında şimdilik 7 sebze yer alacak bunlar patates, soğan, kabak, domates, salatalık, biber, patlıcan. Üreticiden alınan sebzeler aynı fiyata tüketiciye satılacak.

Fiyatlar Şu Şekilde;

  • Patates : 3 TL
  • Soğan: 3 TL
  • Portakal: 2 TL
  • Elma: 2,5 TL
  • Biber: 7 TL
  • Domates : 3,5 TL
  • Salatalık: 3,5 TL

Ürünlerin fiyatlarını açıklandığı an sizlerle buluşturacağız. Sizler de yorum yazarak ürünlerin kalitesi hakkında yorum yapabilirsiniz.

Tanzim Satış Noktalarında Ücretsiz Poşet Veriliyor Mu?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için Tanzim Satış Noktalarında Ücretsiz Poşet Veriliyor Mu? bağlantısına tıklayarak sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.


Ziyaretçilere Sorular
Sebzeler kaliteli mi?
Market fiyatlarıyla kıyaslandığında avantajlı mı?
Bu soruların cevaplarını yorum olarak yazarsanız sevinirim.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here