Sözleşmeli Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları 2019

0
kuran kursu öğreticisi maaşları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sözleşmeli kuran kursu öğreticisi her yıl belli dönemlerde ihtiyaca göre alım yapılmaktadır. İlgili kadroda görev yapan personeller ne kadar maaş almaktadır, sözleşmeli kuran kursu öğreticisi maaşları ne kadar? Gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları

Sözleşmeli olarak işe başlayan bir Kuran kursu öğreticisi en düşük 3300 TL maaş alırken en yüksek 3600 TL maaş alabilmektedir. Kişinin mezuniyeti göz önüne alındığında mezuniyet durumu Lisans ya da Önlisans olması durumunda alacağı en yüksek ücret 3700 TL ye kadar çıkabilmektedir. Bu rakamlar hesaplanırken aile yardımı gibi ek hesaplamalar eklenmemiştir. 2019 yılında Kuran kursu öğreticisi maaşları bu şekilde yer almaktadır.

Kuran kursu öğreticisi olabilmek için bir takım şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Bayan olmak,
  • İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,
  • KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; önlisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,
  • Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

Gibi şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren kişiler Kuran kursu öğreticisi olmak için başvuruda bulunabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here