Gençlik Liderliği Belgesi Nasıl Alınır GSB

0
gençlik liderliği belgesi nasıl alınır

Gençlik Liderliği Belgesi Nasıl Alınır Gençlik ve Spor Bakanlığı. Gençlik lideri olabilmek için gençlik liderliği belgesine sahip olmak gerekmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel alımı ilanında Gençlik Lideri kadrosunu görmekteyiz. Önlisans mezunlarına ve Lisans mezunlarına özel olarak belli sayıda kadro verilmiştir. Bu kadroda çalışabilmek için KPSS şartı aranmaktadır. Adaylar Önlisans ya da Lisans düzeyinden ilgili puanı almış olması istenmektedir. KPSS şartını taşıyan ve Gençlik liderliği belgesine sahip olan kişiler Gençlik ve Spor Bakanlığında Gençlik Lideri kadrosunda çalışma şansını yakalayabilmektedir.

Gençlik Liderliği Belgesi Nasıl Alınır?

Gençler arasında iletişim sağlamak koodinasyon sağlamak ve geliştirmek amacıyla gençlik lideri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla GSB belli sayılarda Gençlik lideri almaktadır.

Eğitimlere başvuru yapabilmek için 30 yaşından gün almamış olmak şartı aranır. Bunun dışında lisans mezunu olmak ya da son sınıfta olmak, askerlikle ilişkisi olmamak gibi temel şartlar aranmaktadır.

Eğitim Süreci

Eğitim almak isteyen kişiler ilk düzey eğitim ve uygulamalı eğitim olmak üzere iki aşamadaki eğitime katılmak zorundadır. Öncelikle uzaktan eğitim uygulanır, bu aşamayı geçen kişiler ilk düzey eğitime tabi tutulur.

İlk düzey eğitim ve uygulamalı eğitim sürecini tamamlayan kişiler artık gençlik lideri olma yolunda ciddi bir yol katetmiş sayılmaktadır. Bu kişiler gençlik lideri sertifikasını almaya hak kazanır.

Gençlik lideri olmak için eğitimler bakanlığın sitesinde yayınlanır. Yine ihtiyaç halinde bakanlıkça alım için gerekli personel sayısı belirlenir ve kadro ilanı verilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here