Noter Masrafları Kredi Kartı İle Ödenir Mi?

2
noter masrafları kartla ödenir mi

Noter Masrafları Kredi Kartı İle Ödenir Mi? Noterde Kredi Kartı Geçiyor Mu?

Selam arkadaşlar, bu yazıda sizlere hem başımdan geçen olayları aktarırken hem de noterlerde POS makinesi olup olmadığı ve kredi kartı ya da ATM kartı ile ödeme yapıp yapamayacağınız hakkında sizlere bilgi vereceğim.

Ülkemizde noterler alım ve satım işlemlerinde büyük bir paya sahiptir. Gayrimenkul ve araç alım satımı başta olmak üzere daha pek çok konuda notere ihtiyaç duyarız. Peki ama noterde pos makinesi var mı? Yani kredi kartı ve ATM kartı noterde geçiyor mu? Sizlere bu yazı hakkında bilgi vermeyi amaçladım.

NOTERDE KREDİ KARTI GEÇER Mİ?

Hayır, maalesef noter masraflarını nakit olarak ödemek zorundasınız. Noterde yapacağınız ödeme ile ilgili olarak sadece nakit kabul edilmektedir. Bunun dışında post makinesi olmadığından kredi kartı ve türevleri ile ödeme söz konusu değildir.

NOTER MASRAFLARI

Noterde alım satım işlemlerinde farklı masraflar çıkmaktadır. Yapılan ve yapılacak olan işlem ile ilgili olarak çeşitli masraflar çıkarılmaktadır. Araç alım satımında farklı bir ücret çıkarılırken, imza sirküleri alımında ise yine daha farklı bir ücret çıkarılır. Sonuç olarak vatandaş da bu ödemeyi nakit olarak yapmak zorundadır. Zira kredi kartı ve ATM kartı gibi hiçbir şekilde kredi kartı ile ödeme yapmak söz konusu değildir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here