Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Maaşı 2019

0

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Maaşı 2019 Merkez bankası yıl içinde kadrolu uzman yardımcısı alımları yapmaktadır. Uzman yardımcısı pozisyonunda çalışan bir personel ortalama ne kadar maaş almaktadır? Bizler de bu durumu daha yakından sizler için araştırdık.

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Başvuru Süreci

Başvurular Merkez Bankası tarafında oldukça detaylı olmaktadır. Alım sürecinde adaylardan KPSS puanları, ALES puanları Yabancı Dil puanları ve kurumun kendisinin yaptığı sınava tabi tutulabilmektedir. Merkez bankası bunların dışında yaş kriteri de koymaktadır, en yüksek yaş sınırı normal memurluklarda 35 iken Merkez Bankası en çok 30 yaşında olma şartı aramaktadır. Ancak bu durum ilana göre değişmektedir. 2019 yılında çıkan ilanda 1987 ve sonrası doğmak şartı aranmaktadır.

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Maaşı 2019

Merkez bankası işe alım süreçlerinde oldukça şeffaf ve objektif olarak adayları değerlendiren kurumlardan birisidir. Merkez bankası uzman yardımcısı personel alımlarında maaş şartları 5500 TL civarındadır. Bu taban maaş olarak bilinir. 2019 yılı zamlı maaşlar ile birlikte bu rakam daha da artacaktır. Ayrıca kişinin evli olması, çocuklarının olması gibi faktörler alacağı ücreti değiştirmektedir.

Merkez bankası personel alımı ve maaşları ile ilgili sizler de düşüncelerinizi yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından yazabilirsiniz. Merkez bankası uzman yardımcısı maaşı 2019.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here