Köprülü Kanyon Nerede Nasıl Gidilir? Ulaşım?

0
köprülü kanyon nerede nasıl gidilir

Köprülü Kanyon Nerede Nasıl Gidilir? Ulaşım?

Köprülü kanyon Antalya’nın Manavgat ilçesi sınırları içinde yer alan çok önemli kanyonlardan birisidir. Köprülü Kanyon ülkemiz için çok önemli bir turistik bölgedir. Dünyanın dört bir yanından pek çok turist bu güzellikleri görmek, Köprülü Kanyon’un tarihi dokusunu daha yakından incelemek için her yıl Antalya’ya seyahate etmektedir. Sizler de Köprülü Kanyon’a gezi yapmak isterseniz nasıl ulaşabileceğinizi, kendi aracınızla, otobüsle bu güzel kanyona nasıl ziyaret edebileceğinizi yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Köprülü Kanyon Ulaşım

Doğanın sunduğu bu özel alana ulaşmak için pek çok farklı seçenek mevcut olsa da, ne yazık ki dilediğiniz zaman araç bulmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Eğer buraya kendi aracınızla gitme şansınız varsa kendi aracınızla çok daha keyifli olacaktır. Ayrıca bu alana ulaştıktan sonra yaklaşık 20 km sonra gelen tazı kanyonu na da gitmek yine kendi aracınızla çok mümkün olacaktır, zira tazı kanyonuna giden herhangi bir toplu taşıma aracı bulmak zor olacaktır.

Eğer ki özel aracınızla ulaşma şansınız yoksa o zaman alternatifleri değerlendireceğiz;

Tatil köylerinden köprülü kanyona servis araçları kalkmaktadır, rafting yapmak üzere günlük belli aralıklarla buraya seferler düzenlenir. Bu servislere önceden rezervasyon yaptırarak bu alana ulaşabilirsiniz.

İstanbul, izmir, Antalya istikametinden geliyorsanız Alanya yada Manavgat otobüslerine binilmesi halinde “Beşkonak köprülü kanyon” sapağında inmek istediğinizi söyleyerek burada indikten sonra beşkonak köyüne giden minübüslere binerek köprülü kanyona ulaşabilirsiniz. Bunun dışında selge ve altınkaya köylerine günlük belli saatlerde köy minübüsleri çıkmaktadır, bunlara denk gelirseniz binebilirsiniz.

Köprülü kanyon Nerede Konaklanır

Buraya gezi için geldiğinizde konaklama mutlaka gerekmektedir. Köprülü kanyonda rafting yapmak ve ardından ertesi gün tazı kanyonuna giderek son yıllarda popüler olan bu güzel kanyonların keşfini yapmak büyük bir keyif olacaktır. İsterseniz çadır kurarak kolaylıkla konaklayabileceğiniz gibi, bunun yanında birbirinden güzel doğa evlerinde su şırıltısı arasında uyumak da mümkün.  Bölgeye yakın pansiyonlar bulunmaktadır.

köprülü kanyon nerede nasıl gidilir
köprülü kanyon nerede nasıl gidilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here