Tazı Kanyonu Nerede Nasıl Gidilir? Antalya

3
tazı kanyonu nerede adresi

Tazı Kanyonu Nerede Nasıl Gidilir? Antalya

Antalya bölgesine turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız bu bölgede gezilip görülmesi gereken yerlerden birisi de şüphesiz tazı kanyonu. Bölgede Tazı Köyü nün olması ve bu bölgede yaşayan kişilerin tazı kanyonu olarak nitelendirdiği bu özel ve eşsiz kanyon Manavgat ilçe sınırları içinde yer alıyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan bu kanyon geçtiğimiz yıllarda keşfedildi. Son yıllarda pek çok yerli ve yabancı turistin dikkatini çeken tazı kanyonuna nasıl gidilir? diye soracak olursanız buraya ulaşmanın tek yolu özel aracınızla ya da turlarla ancak mümkün oluyor.

Köprülü Kanyon’un köprüsünden geçtikten sonra orman yoluna doğru yaklaşık olarak 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında tazı kanyonuna ulaşabiliyorsunuz.

perge doğa evleri

Nerede Kalınır?

Tazı kanyonu ve köprülü kanyona bir seyahat yapma gibi planınız varsa, köprülü kanyona 1 km uzaklıkta yer alan Perge Doğa Evlerinde konaklayabilirsiniz. Bu güzel konaklama alanında kuş sesleri ile ormanın içinde su sesi eşliğinde huzur bulacaksınız.

Konaklama yapmanızı tavsiye ederim, çünkü vaktin sınırlı olması bu güzel mekanlardaki önemli detayları kaçırmanız anlamına gelecektir, hem köprülü kanyonda keyifli bir rafting yapmak, hem de tazı kanyonunu rahat şekilde gezmek için sizler de perge doğa evlerinde konaklayabilirsiniz.

Tazı Kanyonu Fotoğraflar

tazı kanyonu nerede adresi

tazı kanyonu nerede adresi

Yukarıda tazı kanyonunda bizzat kendi çektiğim fotoğrafları görebilirsiniz, kanyona ulaşmak için yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğu sabırla yapmanız gerekiyor.

Diğer İsmi “Bilgelik Vadisi”

Bilgelik vadisi olarak da bilinen tazı kanyonu drone görüntülerini koymadan edemezdim. Sizler için harika drone görüntülerini de paylaşmak istedim.

antalya tazı kanyonu, bilgelik vadisi

Teşekkür etmek için TIKLAYIN YORUM YAZIN.

3 YORUMLAR

  1. Drone görüntüleri harika olmuş ellerinize sağlık çok güzel bende yazın burayı rotalarım arasında ekledim, gidip göreceğim inşallah.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here