İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Maaşları 2019

0

Adalet bakanlığı bünyesinde yer alan infaz koruma memuru yani İKM olarak bilinen personeller ne kadar maaş alır? Gardiyan maaşları ne kadar gibi soruları sizler için cevaplandırdık. Bunların dışında İnfaz Koruma Memurları çalışma şartlarıda bu yazıda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli olarak göreve başlayan bir İnfaz Koruma Memuru maaşı ne kadar olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin. Adalet bakanlığı bünyesine her yıl binlerce infaz koruma memuru alımı yapılmaktadır. Bu personeller infazı verilen tutuk evlerinde görev yapmaktadırlar. Çalışma şartları kimine göre kolay kimine göre zordur, ancak genel olarak çalışma şartlarının kolay olduğunu söylemek mümkün değildir.

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Maaşları 2019

İKM maaşları sözleşmeli 3200 TL civarındadır. Bu kişinin eğitim durumuna eğitim durumuna ve evli olup olmadığına, eşinin çalışıp çalışmadığı gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Gardiyan ne kadar maaş alır, İKM maaşları 2019 gibi sorularınıza böylece cevap vermiş olduk.

İnfaz Koruma Memurları Çalışma Şartları

İnfaz koruma memurları vardiyalı olarak görev yaparlar. Yani gece tutuk evini boş bırakmamak adına, tüm gardiyanların belli çalışma vardiyası içinde gece ve gündüz olmak üzere çalışırlar. Gece çalışmak bu mesleğin getirdiği bir gerekliliktir. Yeri gelir gündüz yeri gelir gece çalışacaksınız, o yüzden tüm olasılıklara hazır olmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here