Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır Şartları Nelerdir 2019

0
bekcilik-basvurusu-nasil-yapilir-sartlari-nelerdir-2019

Mahalle ve çarşı bekçisi olmak isteyenler 2019 yılında yapılacak olan 1.dönem bekçilik alımlarını bekliyor. 8 bin bekçi alımına dair ilan yayınlandı. Odestek olarak bekçilik başvurusu hakkında sormuş olduğunuz sorularınıza makalemizde yanıt vereceğiz. Her geçen gün şartlara bir yenisi daha eklenmekte. Makalemizde en güncel bilgiye ulaşacaksınız.  

Bekçilik başvurusu nereye yapılır? 

Mahalle ve çarşı bekçisi başvurusu Polis Akademisi (PA) sitesi üzerinden e-devlet bilgileri ile yapılmaktadır. Başvuru ücreti 2019 için 130 TL’dir. Ücreti yatırıp ardından e-devlet bilgileriniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. 

187 KİŞİLİK BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ 

81 İL 8 BİN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ 

Bekçilik başvuru aşamaları şöyledir: 

  • Bekçilik ön başvurusu 
  • Evrak teslimi ve ön sağlık taraması 
  • Bekçilik yazılı sınavı 
  • bekçilik fiziki yeterlilik parkuru
  • bekçilik sözlü mülakatı 
  • Sağlık raporu alma 
  • Atama ve eğitimler 

Bekçilik başvuruları nasıl yapılır? 

İlk olarak bekçi alım ilanı yayınlanmalıdır. 2019 Mart ayında ilan yayınlandı.  2019 yılında 2. dönem olarak 8 bin bekçi alımı düşünülmektedir.  İlan yayınlanmadan ücret yatırmanız ya da başvuru yapmanız mümkün değildir. İlan yayınlandıktan sonra bekçilik başvuru süreci başlar. İlk olarak bekçilik başvuru ücreti yatırılacak, daha sonra Polis Akademisi sitesinden e-devlet bilgileri ile başvuru yapılacaktır. 

Bekçi alımında son durum nedir? 

2019 bekçi alım ilanı Mart ayında yayınlandı. Alım hakkında önemli detaylar oldukça makalemizi güncelleyip siz okurlarımıza en doğru bilgiyi sunacağız. 

Bekçilik başvurularında yaş, ikamet ve askerlik şartları belli mi? 

2019 için aranılan şartlar aşağıdaki gibidir. Mevcut yönetmelik hükümleri hala geçerli; düzenleme olursa ya da bakanlık farklı bir uygulama yaparsa içeriğimizi güncelleyeceğiz. Şu anki şartlar aşağıdaki gibidir: 

  • En az ilkokul mezunu olmak(Bu şart bakanlık tarafından 2 yıldır en az lise mezunu şartı şeklinde uygulanmaktadır. Bakanlığın böyle bir hakkı bulunuyor.) 
  • En az bir yıl yaşadığı yerde ikamet ediyor olmalı(En son bir yıldır ikamet ettiğiniz yerdeki kontenjana başvuru yapabilirsiniz) 
  • 1989 ve sonrası doğumlu olmalı( 02/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak. ) 

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorumlarda sorarak en güncel bilgiyi yazarlarımızdan alabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here