Almanya Hakkında Bilgi Özellikleri

0
almanya hakkında bilgi

ALMANYA HAKKINDA BİLGİ

NÜFUS ÖZELLİKLERİ

Almanya Avrupa’da yer alan ve Rusya’dan sonra en fazla nüfusa sahip olan bir ülkedir. Almanya’nın nüfusunun %7.7 sini göçmenlerin oluşturduğu bilinmektedir. Almanların %67’lik büyük bir kısmı ikinci bir dili çok iyi konuşmaktadır. İşsizlik %5 civarlarındadır. Avrupa’da iş konusunda verimin en yüksek olduğu bölgedir. Almanya’nın nüfusu 82 milyon 670 bin civarındadır.

ALMANYA HANGİ KITADA YER ALIR?

Almanya Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Komşuları; Danimarka, Lüksemburg, Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Belçika ve İsviçre’dir.

DİLİ

Almanların günlük yaşamda kullandıkları dil Almanca. Ancak ülkedeki insanların büyük bir kısmı diğer bir ikinci dili de bilmektedir. Bu ülkenin gelişmişlik seviyesini ve insanların eğitiminin ne derece sağlam temeller üzerine atıldığını adeta göstermektedir.

ÜLKE HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

Almanya hakkında ilginç şeyleri bilmeye, öğrenmeye hazır mısınız? Şimdi sizlere Almanlar hakkında çok şaşıracağınız bilgilerden bahsedeceğim. Bu ilginç bilgilerin en başında hapisten kaçmanın cezasız olması yer alıyor. 19. Yy başlarında hapisten kaçmayı insanın özgür bir ruha sahip olduğu için ceza verilmemesi gerektiği konusunda bir karar alınmıştır. Sonuç olarak hapisten kaçan bir kişi hapisten kaçarken suç işlemezse hiçbir ceza almıyor.

Dünya’nın ilk restoranı Almanya’da açılmıştır ve bugünkü adıyla Regensburg Sosis Mutfağı olarak bilinmektedir.

Kontakt lenslerin ilk ortaya çıkma süreci de yine Almanların işidir. 1888 yılında ilk kez bir göz uzmanı tarafından bulunan Kontakt lensler kısa zamanda tüm dünyada kullanılmaya başlandı.

Dergiyi de ilk kez kullanan almanlar olmuştur.

ALMANYA HAKKINDA GENEL BİLGİ

Almanya’nın resmi adı Almanya Federal Cumhuriyeti olarak bilinmektedir. Almanya’nın başkenti Berlin’dir. Ülkenin yüzölçümü 357,168 km2 olduğu ansiklopedilerde sıkça yer alan diğer bilgidir. Almanya’da kişi başına düşen milli gelir ise 46,955 USD civarındadır. Almanya’nın para birimi ise EURO’dur. Almanya’da genel olarak ılıman bir iklim vardır. Kışları aşırı soğuk değilken yazları da aşırı sıcak olmamaktadır. Bu da ülkedeki refah seviyesini etkileyen ve insanların sosyal yaşamlarını doğrudan etkisi altına alan bir diğer önemli konular arasında sayılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here