Yaşlılık Maaşı Üzerinden Kredi Çekilir Mi?

0

Yaşlılık maaşına kredi çekilir mi, yaşlılık maaşına kredi veren bankalar, yaşlılık maaşı ile kredi kartı başvurusu yapılır mı?

Yaşlılık maaşı son dönemlerde ne çok konuşulan konulardan birisi olmuş durumda. Nitekim bunun en çok konuşulan ve popüler bir hal almasının altında yatan en temel sebep 2019 yılı ocak ayında ortaya çıkan en düşük yaşlılık aylıklarının 1000 TL olması. Geçen yılın Eylül ayında yaşlılık maaşlarında yapılan düzenleme ile 3 ayda bir alınan maaşlar yeni bir düzenleme yapılarak her ay olacak şekilde değiştirilmişti. Bunun ardından %84 lük bir artış ile yaşlılık maaşı 1000 TL ye çıkarıldı.

Yaşlılık maaşına kredi verilir mi

Kredi alabilmek için bankaların bir takım temel kriterleri vardır. Bu kriterleri yerine getiren pek çok kişiye bankalar finansal destek sağlamaktadır. Bankaların sunmuş oldukları kredi imkanlarından faydalanmak için temel şartları yerine getirmiş olmak gerekmektedir.

65 yaş üstü kişilerin almaya hak kazandığı yaşlılık maaşı üzerinden kredi veren bankalar mevcuttur. Bu bankalarla görüşerek yaşlılık maaşı üzerinden kredi çekmek mümkün hale gelmiştir.

Sadece gençlerin değil 65 yaş üstünde olan kişilerin de paraya ve maddi kaynaklara ihtiyacı vardır. Devletin son dönemlerde yaptığı düzenlemeler adeta bu durumlara ışık tutar yönündedir. 65 yaş üstünün her ay aldığı 1000 liralık maaş ile bankalardan kredi çekebilmesini önü açılmıştır.

Yaşlılık Maaşına Kredi Veren Bankalar

Halkbank, Ziraata Bankası, Vakıfbank gibi bankalar yaşlılar için özel kredi paketleri dahilinde hizmet vermektedir. Sizler de bu imkanlardan faydalanmak için kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi başvuru sırasında aşağıda yer alan evraklar istenmektedir.

  • T.C. nüfus cüzdanı
  • Gelirinizi ispatlayan maaş dökümü
  • 75 yaş ve üzerindeyseniz akli melekelerinizin yerinde olduğunu ispatlayan doktor raporu
  • İkametgah ya da adresinizi ispatlayan belge
  • Kronik bir ağır rahatsızlığınızın olmadığına dair rapor
  • Son olarak 1250 puan ve üzerinde kredi notunuz bulunuyorsa krediniz hemen onaylanacaktır.

Bu belgeleri eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra başvurunuz onaylanmaması için bir sebep yoktur. Elbette bunların dışında kişinin sağlık durumu ve istediği kredi miktarı gibi faktörler de etkilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here