TOKİ başvuru sırasında ödenen ücret ne kadar?

0

TOKİ başvuru sırasında ödenen ücret ne kadar? Başvuru sırasında ücret ödemek gerekiyor mu? TOKİ başvurusu yaparken ücret yatırmak gerekiyor mu?

Toplu Konut İdaresi yani TOKİ olarak bilinen kurum düşük ve alt gelir grubuna ait evler yaparak insanların daha konforlu bir şekilde belli bir düzen içinde evlerde yaşamaları sağlanmaktadır. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre 2019 yılında 50 bin adet konutun vatandaşlara sunulacağı belirtilmişti. Başvurular başladı, başvuru sürecinde başvuru yaparken ücret ödemek gerekiyor mu? En çok merak edilen sorulardan birisi de bu, bizler de bu soruyu yani TOKİ başvuru sırasında ücret ödemek gerekiyor mu sorusunun cevabını sizlere vermek istedik.

TOKİ başvuru sırasında ücret ödemek gerekiyor mu?

Evet, başvuru sürecinde 2+1 ev başvuruları için 4000 TL , 3+1 başvurular için ise 6.000 TL ücreti başvuru yaparken ödemek gerekiyor.

Eğer çekilecek olan kura sonucunda size kura çıkmaz ise, o zaman bu yatırdığınız ücreti geri alabiliyorsunuz. Eğer kurada adınız çıkarsa o zaman sizden istenen %10’luk peşinatı ödeyerek kira öder gibi evinizde hem oturup hem de uygun fiyatlarla ödeme yapıyorsunuz.

TOKİ ödemeleri kaç yıl sürüyor?

240 ay yani toplamda 20 yıla kadar kira öder gibi taksit ödemesi yapmak mümkün olabiliyor. 2+1 evler için 388 TL taksitle, 3+1 evler için ise 750 TL taksit ile ev sahibi olmak mümkün olabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here