Rekor gelişim ağaçlar için gerçekten faydalı mı?

3

Rekor gelişim ağaçlar için gerçekten faydalı mı?

Zeytin yetiştiricileri, kiraz yetiştiricileri, elma, armut, üzüm ve daha fazla pek çok farklı bitki yetiştiriciliği için rekor gelişim tavsiye ediliyor. Youtube da bu konuda pek çok video mevcut. Peki bu ürün gerçekten faydalı bir ürün mü? Bu ürünü test etmek amacıyla Akhisar’da yer alan kirazlarımız için deneme amaçlı 2 kova rekor gelişim aldım ve tarlaya bunu uyguladım.

Rekor gelişim firması tarafından tam olarak nasıl uygulanması isteniyorsa o şekilde uyguladım, uygulama tarihim 05.01.2018 .

Bakalım mayıs ayı gibi ağaçların bir kısmına rekor gelişim uygulandı ve bir kısmına uygulanmadı, bu konuda nasıl bir performans alınacak, rekor gelişim gerçekten bu konuda yeterli şekilde bize verim sağlayacak mı test etmiş olacağız. Bu sayfaya detaylı şekilde görseller de eklenecektir.

Rekor gelişim bir gübre değil bu arada tamamen toprak düzenleyici bir karışım. içeriğinde Hümik asitin de olduğu bir toprak düzenleyici. Rekor gelişimin uygulandığı kiraz ağaçlarına aynı zamanda şeker gübresi ve solucan gübresi de uygulandı. Sonuçları hep birlikte nasıl olduğunu göreceğiz.

KİRAZ AĞAÇLARI YAŞI VE ÖZELLİKLERİ

8 yaşında olan ağaçlardır, ortalama olarak verimleri geçtiğimiz yıllarda çok iyi değildi bu yüzden ne yapalım ne edelim dedik ve araştırma yaparken rekor gelişime rastladık. Uyguladık bakalım sonuçların neler olacağını bize bu konuda neler vereceğiniz hep birlikte gözlemleyeceğiz.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here