Patmosa Nasıl Gidilir Yunan Adaları

1
patmos feribot nereden kalkıyor

Patmosa nasıl gidilir dediğimizde önce gözümüzda canlandırmaya çalıştırdığımızın ne olduğuna dikkat etmeliyiz galiba. Antik mimari güzelliği, el değmemiş plajları, bozulmamış doğal dokusuyla Yunan Adaları içinde en güzel yeri olan adadır Patmos…

Yunan Adaları için kapıda vize uygulaması başladığından beri adaların popülaritesi oldukça yükseldi. Ancak bilmekte fayda var gemi turları dışında yaptığınız ada gezilerinde özellikle konaklama dahil her harcamanın bedeli biraz yüksek. Tabiki bunda Avrupa para birimi olan Euro karşısında Türk Lirası’nın değerinin düşük olması da bir etken ancak nihayetinde kur değişse de Adalarda sunulan ürün ve hizmet ederinin de aynı kalmadığını arttığını görüyoruz.

Bu yazımızı okuduğunuza göre muhakkak Patmos hakkında oldukça bilgi sahibi olmalısınız.O nedenle sizi çok sıkmadan asıl konumuza geçelim.

Şahsınıza ait tekneniz varsa işiniz oldukça kolay, çünkü rotanızı Patmos’a çevirdiğinizde herşey daha kolay olacak. Ancak havayolu ile Bodrum’a ulaşma şansınız da yoksa, bulunduğunuz yerden karayolu ile ulaşım sağlamaktan başka bir alternatifiniz yok demektir. Şimdi bunlara göz atalım.

İstanbul’dan Patmos’a ulaşım için google map navigasyon açtığınızda sizi getireceği son durak Bodrum Limanı olacaktır.

istanbuldan patmosa nasıl gidilir?
İstanbul Patmos Google Map Yol Tarifi

İstanbul Patmos Google Map Yol Tarifi
Patmosa nasıl gidilir

Ankara’dan Patmos’a ulaşım için google map navigasyon açtığınızda sizi getireceği son durak Bodrum Limanı olacaktır.

Ankara Patmos google map yol tarifi

Ankaradan Patmosa Nasıl Gidilir?

Ankaradan Patmosa Nasıl Gidilir?
Patmosa Nasıl Gidilir?

Bodrum’dan Patmos’a Gitmek için sadece limana kadar yürümeniz veya aracınızı sürmeniz yeterli olacaktır.

Bodrum Patmos Rota Google map harita navigasyon

Bodrum artık Patmos yolunda son vatan toprağı. Artık bundan sonraki yolculuğunuz masmavi ufka doğru yol alarak altından balıkların geçtiğini görebildiğiniz berraklığa sahip suyun üzerinde Patmos’a doğru hareket eden geminizde geçecek.

Bu gemi seyahatleri sizi korkutmasın feribot olarak arabanızı da yanınızda götüreceğiniz için denize karşı deniz tutması veya mide bulantısı gibi sıkıntılı durumlar yaşadığınızda aracınızın içinde oturmanız size iyi gelebilir.

Ayrıca, Bodrum Patmos arası yolculuğunuzun süresi ne kadar diye düşünmeyin, yolculuk süresi yaklaşık 2 saat ve bu süre zarfında muhtemelen erken saatte uyandığınız için güzel bir şekerleme yapabilir veya kahvaltı saati olduğu için manzara eşliğinde güzel bir aperatif kahvaltı yapabilirsiniz. Tabiki bizim önerimiz pahalılık yolculuktan itibaren başlayacağı için, gemiye binmeden hemen önce alınan simit (gevrek), poğaça, peynir, zeytin veya sandiviç gibi yanımızda götürdüğümüz şeylerle yemeğinizi yemeniz doğrultusunda olacaktır.

Unutmadan Bodrumda Gemi Ulaşımınızı Sağlayacak olan firma Yeşil Marmaris Line ile önceden iletişime geçerek veya web sayfası üzerinden bilet alım ve rezervasyon işlemlerinizin tamamını yapabilirsiniz.

İdrarda Yanma Hamilelik Belirtisi mi?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here