Komünist, Faşist, Nazi Kelime Anlamı Nedir?

0

Komünist, Faşist, Nazi Kelime Anlamı Nedir? Sizlere bu sayfada çok merak edilen ve oldukça fazla aranan komünist, faşist ve Nazi kelimelerinin anlamlarından bahsedeceğiz. Anlamı nedir? ne anlama gelir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Komünist Nedir? Kimlere Komünist Denir?

Temel ana fikri, kapitalizmin ortadan kaldırılmasıdır. Devletsiz bir yapıyı ve düzeni savunurlar. Karl Marx ve Friedrich Engels yazmış olduğu Komünist Manifesto bu düşüncenin temel fikrini anlatan kitaptır.

Komünizm özel mülkiyet kavramının ortadan kaldırılmasını savunmaktadır.

Faşist Nedir? Kime Faşist Denir?

Yalnızca kendi ırkına ve kendi düşüncesine tahammül eden, kendi düşüncesinden ve kendi ırkından başka hiçbir görüşe ve ırka önemsemeyen düşünceye sahip olan kişilere faşist denir. Faşist denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden birisi Adolf Hitler’dir. Fakat bu ideoloji ve düşünce akımı Mussolini önderliğinde ortaya çıkmıştır.

Nazi Nedir? Kimlere Nazi Denir?

Açılımı Nazizm olan, hitler ve onun partisinin gütmüş olduğu faşist güdümü savunan kişilere verilen isim. İkinci dünya savaşı sırasında Almanya’da ortaya çıkan faşist bir düşünce akımı ve hareket olarak bilinir Nazi kelimesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here