Kolay ve Hızlı Nakit Para Bulma Yöntemleri

0

Kolay ve Hızlı Nakit Para Bulma Yöntemleri

Nakit para pek çok kişinin ihtiyacı olmaktadır. Zaman zaman sıkıntılı durumlarda kullanabileceğiniz bir takım nakit para bulma yöntemlerinin neler olduğu ve bunları nasıl uygulayabileceğinizden sizlere bu yazıda bahsedeceğim. Kolay ve hızlı şekilde nakit paraya ulaşmak için öncelikle kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Ancak şuan bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen kredi kartınızda limit yoktur. Bu yüzden sizlere farklı yöntemlerle nasıl nakit para bulacağınızdan bahsedeceğim.

Öncelikle uyarmak istiyorum, bu yöntemleri kullandığınızda elinize geçen nakit para değer kaybedecek. Yani 3 bin lira nakit olacak ancak siz geri ödemesini 4 bine yakın yapmanız gerekecektir. Bu yüzden çok ciddi ihtiyacınız olmadığı sürece keyfi amaçlar için bu yönteme başvurmamanızı tavsiye ediyorum.

Kolay Nakit Para Bulma

Nakit para bulma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Arkadaşlar belki pek çok kişi bunu biliyordur ancak tekrar etmekte fayda var, öncelikle ülkemizde pek çok firma senet ile ödeme yapma şartı ile ürün satışı yapıyor. Bu firmalara giderek senet ile kredi kartsız telefon alıyorsunuz, ardından en yakın bir telefoncuya kutusunu açmadan nakit olarak satıyorsunuz. Ancak bu yöntemi yapmadan önce telefoncu ile görüşün, durumu anlatın, sıfır ürün getireceğim kaç liradan alırsın? diye sorun. Birkaç telefoncu ile görüşün en yüksek fiyatı verene satış yaparsınız.

Kredi kartsız senet ile ürün alabileceğiniz mağazalar; Evkur, Vatan Bilgisayar, Vestel, Arçelik, Bosh gibi mağazalar senet ile ürün satışı yapmaktadır. Bu mağazalara giderek senet ile 3,4 bin liralık telefonu satın alarak, telefoncuya daha düşük şekilde satışını yaparak elinize nakit para geçirebilirsiniz.

Nakit paraya ciddi şekilde sıkıştığınızda bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak bu yöntemin bir takım dezavantajları vardır. Bunları aşağıdaki başlıkta açıkladım.

Telefon Alıp Satarak Nakit Para

Telefonu kredi kartsız senet ile satın aldığınızda zaten piyasada 3 bin lira olan bir telefonu 3,500 e alacaksınız. Burdan 500 lira zararınız var demektir. Üstüne bir de telefoncu kar yapmak için sizden bu telefonu kutusu açılmamış olsa dahi çok düşük fiyata alacaktır. Örneğin 2200 e satın alacaktır. Dolayısıyla sizin elinize geçen nakit para 2200 olacak, geri ödeyeceğiniz tutar ise 3500 TL olacaktır. Sonuç olarak 1300 TL zararınız var demektir. Tüm bunları göze alıyorsanız bu işe girişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here