İzmir İftar Çadırı Kurulan Yerler

1

İzmir İftar Çadırı Kurulan Yerler 2018

Ramazan ayının en temel geleneklerinden birisi olan iftar çadırları ile sizler de ramazan ayı boyunca ramazan geleneklerini devam ettirerek, tanımadığınız insanlarla oruç açabilirsiniz. İzmir iftar çadırı kurulan yerler neresi olduğunu ve İzmir’de iftar çadırı hangi bölgelerde kurulduğunu bu sayfadan kolaylıkla öğrenebilecek ve orucunuzu bu iftar çadırlarında kolaylıkla açabileceksiniz.

İzmir içinde iftar çadırı kurulan yerlerin neler olduğunu sizler de yorum alanına yazarak diğer ziyaretçilerin bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

İftar çadırları Ramazan ayının en özel ritüelleri arasında yer alır. Birbirinden güzel ve farklı iftar yemekleri belediyeler tarafından sağlanarak, iftar çadırlarında halkın hep birlikte oruç açması sağlanır.

İzmir İftar Çadırı Kurulan Yerler

Bayraklı’da ramazan çadırı kurulacak alanlar şu şekilde;

Bayraklı Merkez Mahallesi, (Şehit Hakan Uysal Sokağı Futbol Sahası)

Osmangazi Mahallesi (İbrahim Ethem Caddesi No:358’nolu Aile Sağlığı Merkezi yanı),

Alparslan Mahallesi (Şehit Ümit Boz Spor Tesisleri),

Nafiz Gürman Mahallesi (Taziye Evi Kubilay Caddesi No: 73),

Yamanlar Mahallesi (Üç Fidan Anıtı7348 Sokak Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı),

Gümüşpala Düğün Salonuna (7037 Sokak) kurulacak.

Ramazan Ayı İftar Çadırı

Eskiden ramazan ayının kış aylarına denk gelmesinden dolayı iftar yemekleri çadırlarda verildiğinden iftar çadırı olarak anılan bu alanlar günümüzde Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ile birlikte oldukça büyük değişim içine girdi diyebiliriz. Halen kapalı mekanlar söz konusu olsa da, genel olarak iftar yemekleri açık alanlarda da verilebilmektedir. Kapalı ve klimalı iftar çadırlarının yanı sıra açık mekanlarda iftar yemeği dağıtımı yapılabilmektedir.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here