İstanbul-Tarım-Turizm-Hayvancılık-Fabrikalar-Madenler-Nüfus

1
istanbul nüfusu, çıkarılan madenler, ekonomik yapısı, hakkında bilgiler
istanbul nüfusu, çıkarılan madenler, ekonomik yapısı, hakkında bilgiler

İstanbul Tarım Ürünleri, Turistik Yerler, Hayvancılık, Fabrikalar, Çıkarılan Madenler ve Nüfus Miktarı gibi İstanbul’a has olan temel bilgileri bu başlık altından kolay şekilde edinebileceksiniz.

İstanbul ülkemiz için oldukça önemli olan bir ildir. Gerek nüfus yoğunluğu gerekse nüfus miktarı ile İstanbul son yıllarda adeta bir marka değeri haline gelmiştir. İstanbul’un bu derece önemli olması ekonomik faaliyetlerini ve turizm etkinliklerini de doğrudan etkilemiştir.

İstanbul

Nüfus Miktarı

15 milyon kişi İstanbul’da yaşadığı belirlenmiştir. Bu rakam resmi sayım rakamlarıdır, ancak kayıtsız ya da kayıt dışı pek çok farklı kişinin de olduğu bilinmektedir. İstanbul nüfus miktarı olarak bu rakamlar bilinmektedir.

Tarım Ürünleri

Buğday,arpa,yulaf,çeltik,mısır,bakla,nohut,şeker pancarı,patates ve ay çiçeği gibi tarım ürünleri İstanbul tarım ürünleri olarak belirlenmiştir.

Turistik Yerler

İstanbul tarihi yapısı ve pek çok farklı yapıları ile oldukça güzel ve turizme elverişli alanlara sahiptir. İstanbul Boğazı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Yerabatan Sarnıcı, Galata ve Kız Kuleleri, İstanbul turistik yerler listesinin en başında yer almaktadır.

Hayvancılık

Bu bölgede küçükbaş hayvancılık, büyük baş hayvancılığa göre daha fazladır. Aynı zamanda kümes hayvancılığı da her geçen gün artış göstermektedir. İstanbul’da hangi hayvancılık yapılmaktadır gibi sorulara bu cevap verilebilir.

Çıkarılan Madenler

Linyit, Dolomit, Kil, Kuvars kumu, Kuvarsit. İstanbul bölgesinde çılarılan madenler arasındadır. Bu madenlerin başta İstanbul bölgesi olmak üzere ülke ekonomisine faydası oldukça fazladır.

Fabrikalar

Ayçiceği fabrikasi, Dokuma fabrikasi, Kağıt fabrikasi, Otomobil fabrikası gibi fabrikalar İstanbul’da yer alan fabrikalar arasında yer almaktadır.

Ankara tarım turizm hayvancılık madenler sanayi faaliyetleri

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here