İhracat Fazlası Ucuz Mal Ne Demek? Nereden Alınır?

0

İhracat fazlası mallar nereden alınır? İhracat fazlası mal ne anlama gelir ve ihracat fazlası malların fiyatları nedir? Gibi merak edilen soruların cevaplarını bu başlıktan öğrenebilirsiniz. İhracat fazlası mal nedir ile başlayalım.

İhracat Fazlası Mal Nedir?

bir firmanın başka başka bir ülkedeki firma için ürettiği malların talep edilen miktardan daha fazla üretilmesi anlamına gelir. Örneğin buna küçük bir örnek vermek gerekirse; Vestel firması Rusya’ya göndermek üzere televizyon üretsin. Rusya’da bir firma Vestel’den 10.000 adet televizyon sipariş etsin. Vestel sipariş miktarı kadar televizyon üretmez, daha fazla üretim yapar. Bunun sebebi de şudur; Rusya’ya gümrükten giriş yaparken sorunlu ve defolu ürünler ayıklanır, bu yüzden malların belli bir kısmı kusurlu mal olarak firmaya döner, bu yüzden 10 bin sipariş geldiği zaman 12 bin adet üretim yapılır. Rusya’ya girişi yapılan 10 bin malın ardından kalan 2 bin mal ülke içinde uygun fiyata satılır. Çünkü pek çok firma kalan bu malları deposunda tutmak istemez, bunu perakende olarak satmakla uğraşamaz, bu yüzden aracı firmalara satışını yapar.

İhracat Fazlası Mal Nereden Alınır?

İhracat fazlası mal alımı yaparken öncelikle direkt olarak firmalarla iletişime geçmelisiniz. Firmalarla birebir görüşerek ihraç fazlası mallarla ilgilendiğinizi söylediğinizde ellerinde kalan ihraç fazlası mal olduğunda direk olarak sizinle iletişime geçeceklerdir. Bu da sizin direk olarak üreticiden ucuz mal almanız anlamına gelmektedir.

DİKKAT! İnternet üzerinden yayınlanan pek çok ilanda dolandırıcılar ucuz ihraç fazlası mal sattığını ifade ettiği, bu yüzden insanları dolandırmak için yalan söylediği farklı forum sitelerinde ve blog sayfalarında yer almaktadır. İnternet üzerinden bu şekilde ürün satın almayın. Çünkü ucuz olan malı ancak birebir üreticiden alabilirsiniz, onu da internete düşmeden anında satın alan firmalar var. Bu yüzden birebir üretici firmalarla görüşün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here