Hakimler ve Savcılar Kurulu Temizlik Görevlisi (Temizlikçi) Maaşları

0

Hakimler ve Savcılar Kurulu Temizlik Görevlisi (Temizlikçi) Maaşları ne kadar? Hakimler ve savcılar kurulunda çalışan temizlikçi maaşı ne kadar? Kamu kurumlarının pek çoğu yıl içinde pek çok farklı ilan yayınlamaktadır. Bu ilanlar doğrultusunda kamuya sözleşmeli açıktan atama şartı ile personel alımı yapılmaktadır. Personel alımı yapılırken bir takım şartlar aranmaktadır. Kadro şartlarına göre bazı alımlarda KPSS puanı şartı aranıyorken bazı alımlarda ise aranmamaktadır. Temizlik görevlisi alımı ilanlarında genellikle KPSS puanı aranmıyor. Hakimler ve savcılar kurulu başkanlığı tarafından verilen ilanda temizlikçi alımı konusunda bilgiler yer alıyor.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Temizlikçi Maaşları

Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan hizmetli ve temizlikçi gibi kadrolarda istihdam edilen kişilerin maaşları 2850 TL den başlamaktadır. maaşlar kişinin evli olup olmadığına, evli ise çocuk sayısına ve eşinin çalışma durumuna göre bu maaşlarda değişiklik gözlemlenebilmektedir. Hakimler ve savcılar kurulu temizlikçi maaşları bu şekildedir.

Temizlik görevlisi olarak istihdam antalya escort edilen kişiler kamu binası içinde farklı birimlerin temizliğini üstlenmektedir. Hakimler ve savcılar kurulu merkezi Ankara’da yer almasından dolayı bu kurumda çalışmak isteyen kişiler Ankara’da çalışacak ve burada ikamet etmesi gerekecektir. Kişilerin daha sonradan farklı kuruma geçişleri de bu aşamada zor görünüyor. Çünkü Hakimler ve savcılar kurulunun farklı şehirlerde karşılığı olan kurum yoktur. Bu yüzden genellikle ilana çıkılan ilde ikamet eden kişilerin avantajlı olacağını düşünmekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here