Gençlik ve Spor Bakanlığı Temizlikçi Maaşları (Temizlik Görevlisi) 2019

13

Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nda çalışacak olan bir temizlikçi ya da temizlik görevlisi 2019ortalama ne kadar maaş almaktadır. Kamuda sürekli işçi olarak çalışacak olan kişilerin maaşlarını sizler için araştırdık.

Kamuda sürekli işçi olarak çalışacak olan kişilerin maaşları ile kadrolu kişilerin maaşı arasında fark vardır. Dolayısıyla GSB yani Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın çıkmış olduğu ilanlara başvuruda yaparken sürekli işçi olarak başvuru yapıldığını göz önünde alarak başvuru yapmalısınız. Biz de bu yazımızda merak edenler için Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi maaşları ne kadar olduğunu araştırdık.

GSB Temizlik Görevlisi Maaşları 2019

Asgari ücret miktarının 2020 TL olarak belirlendiği günümüzde kamuda sürekli işçi olarak kadro alacak olan bir işçinin maaşı minimum 2400 TL‘den başlamaktadır. Bu tutar 2750 TL ye kadar çıkabilmektedir. Maaş kriterleri belirlenirken, kişinin öğrenim durumu, evli olup olmadığı gibi faktörler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

İşe Alım Süreci

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalışabilmek için kurum tarafından yayınlanan ilanları takip etmelisiniz. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda daimi işçi ve kamu işçisi olarak ilana çıkılmaktadır. İlanlarda ikamet şartı aranmaktadır. İzmir’de ikamet edilen bir kişi İstanbul üzerinden başvuru yapamamaktadır. Bu yüzden ikametin bulunduğu bölgeden başvuru yapmanız istenmiş. İşe alım süreci bunun dışında başvuran adaylar arasından yapılacak olan kura ile Temizlik görevlisi pesoneli belirlenecektir. Kura ile belirlenen kişilerin sözlü mülakata girmesi sağlanacaktır. Sözlü mülakata girecek olan kişilerin arasından kadro sayısı kadar asil adayın belirlemesi yapılacaktır.

Sizler de bu konuda fikirlerinizi sunmak ve yorum yazmak için aşağıda yer alan yorum alanını kullanabilirsiniz.

13 YORUMLAR

  1. Teşekkürler çok güzel bilgiler yer alıyor. Bende temizlikçi olarak başvurdum inşallah hayırlısı olur hakkımızda. İlerde kadroya geçme şansı oluyor mu?

  2. ben kpss ye ortaöğretimden girdim 87 puan alıp 5799. sıradayım.aynı zamanda fenbilgisi öğretmenliği öğrencisiyim. Benim bir önceliğim olmayacak mı yani bu temizlik görevlisi kura çekiminde ?

    • İhtiyaç olursa belki hocam ama sanmıyorum. Ancak öyle bir ilana çıkılmalı, siz de ilanın gerektirdiği şekilde KPSS puanı vs. başvurup kazanmanız gerekir ancak o zaman geçebilirsiniz. Aksi halde zor gibi.

      • Ben eski hükümlü olarak başvurdum asıl olarak kurada çıktım sözlü sınav olcak dediler insALLAH olurda girersen ne kadar maas alirim sizce

      • Bende sağlık birimleri üniversitesine işkur üzerinden başvurdum snra kurada ismim çıktı mülakatı kazandım sordugun zaman 4dli işçi olacaksınız dediler ben şimdi kadrolumuyum nasıl olacak suan guvenlik soruşturması beklıom

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here