Gece acıkınca ne yenir ne yenmez

0

Gece uyku tutmayanlar için gece acıkınca ne yenir ya da gece acıkınca ne yenmez konularına ilişkin temel bilgiler vermek istedim.

Gecenin bir vakti uyku tutmayanlar için acıktığınızda neler yiyebilirsiniz. Şimdi bunların neler olduğunu sizlere aktarmadan önce bu yazıyı 02.41 de yazıyorum. 00:10 gibi yattığımı farz edersek ortalama 2 saat 30 dk yatakta bir sağa bir sola karanlık odada dönüp durmuş bir adam olarak bunları yazdığımı da söylemeden geçemeyeceğim.

Gecenin bir köründe acıktım ve ne yesem diye düşündüm? Akşamdan kalma köfte olduğunu gördüm, sonra durdum düşündüm; acaba yemeli miyim?

(Bu da konu İTEM’i olsun) 🙂

gece acıkınca ne yenir

Gece ne yenir? gece ne yenmez? sorularını daha iyi şekilde aydınlatabilmek için öncelikle gıdaları yakından tanımak gerektiğini düşünüyorum, tabi en önemlisi de kendimizi.

Herhangi bir gıdaya karşı alerjiniz varsa ya da yediğiniz besinlerin sindirimi zor oluyorsa elbette burada kilit nokta siz oluyorsunuz. Ben kendime güvenemedim ve bu köfteleri yemedim, benim yerime bir başkası kendi bünyesine ve sindirim sistemine güvenerek bunları rahatlıkla yiyebilir. Ancak her ne olursa olsun bu saatte köfte gibi ağır bir gıdanın tüketilmesi kesinlikle hem bünyeniz hem de sindirim için elverişli değil.

Gece acıkınca ne yenir?

Atıştırmalık meyveler, elma, armut, mandalina, portakal, muz, yoğurt, süzme peynir gibi son derece hafif olan besinler tüketilebilir. Bunları yedikten sonra üstüne de bir bardak su içtiniz mi ooooh değmeyin keyfinize.

Gece acıkınca ne yenmez?

Akşamdan kalma makarna, akşamdan kalma tavuklu yemekler, ağır karbonhidratlı yemekler, kızartmalar, köfte gibi kısacası ağır olan gıdalar tüketilmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here