Fabia, Polo, Golf Cam Açma Kapama Düğmesi Tamir Etme

0

Fabia cam açma kapama düğmesi, polo ve golf araçlarda da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bendeki araç Fabia ancak düğmelere baktığımda polo ve golf araçlarda aynı düğmenin kullanıldığını gördüm. Fabia aracımda cam açma kapama düğmeleri komut vermez hale gelmişti, açmak istediğimde kapanıyor, kapatmak istediğimde açılıyor bazen ise hiç işlemiyordu. Kısacası sapıtmaya başlamıştı.

Bunu çözmek için öncelikle aracın cam açma düğmesini yerinden sökmeniz gerekiyor. Aşağıdaki video sökmenize yardımcı olabilir.

NOT: Ben cam açma düğmesini gözden çıkarmıştım, sıfırını takmak üzere söktüm çöpe atmayı göze almıştım siz de kendinize güvenmiyorsanız bu işe girişmeyin.

Söktükten sonra kumandanın içinde yer alan plastikleri temizleyerek kumandayı yenileyebilirsiniz.

Ancak benim sorunum biraz farklıydı ve düğmelerin her iki tarafında yer alan tırnaklardan birisi kırılmıştı.

Düğmenin içinde yay sistemi vardı ve düğmeyi yukarı itiyordu titremesini önlemesi için, ben düğmeyi söktükten sonra içindeki yayları iptal ettim. Böylece çok hafif bir boşluk oluştu ancak düğmeyi de çöpe atmaktan kurtuldum. üstelik düğmeler şimdilik işimi görür şekilde çalışmaya başladı.

Siz de eğer araç cam açma düğmesi tırnağı kırıldı ise içinde yer alan baskı yapan yayı çıkartarak yaysız kullanın. Tek tırnak böylece işinizi görecektir. Rahat bir şekilde camları açıp kapatmanız da mümkün. Eskisine göre %70 lik bir iyileşmeden söz edebiliriz.

Aynı ürünün yan sanayisini takmak istemedim, yan sanayi ürünler ucuz ancak yazın aşırı sıcaklarda o plastiklerin tırnakları yine kırılacak onunla uğraşmak istemedim. Böylece kendimce kalıcı bir çözüm buldum. Orijinal ürünler ise 250 TL den başlamakta. Şimdilik işimi görecektir.

Cam açma düğmesi tırnak kırılmış sorunu yaşayanlar için bu yazı size de çare olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here