Engelli maaşı ile kredi çekilir mi?

0

Engelli maaşı ile kredi çekilir mi?

Engelli maaşı ile kredi çekmek ve ekonomik anlamda kendini rahatlatmak isteyen kişilerin sürekli olarak sordukları sorulardan birisidir. Engelli maaşına kredi çekilir mi? Sorusu sık sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bankaların temel görevi insanlara kredi vermek, ekonomik anlamda nakite ihtiyacı olan bireysel yada kurum kredisi vererek kişinin veya şirketin ekonomisini rahatlatmaktadır. Ancak bunu yaparken bir takım kriterleri şart koşar. Bu şartlardan birisi bireysel olarak kredi çektiğimizi baz alarak yazıyorum, bir maaş bordronuz olmalıdır. Maaş bordrosu ile bankadan kredi çekmek mümkün.

Engelli maaşı ile kredi çekebilir miyim?

Evet arkadaşlar engelli maaşı ile kredi çekmek mümkün. Engelli maaşınız ile siz de kredi çekebilirsiniz. Engelli maaşınızı bankaya belgeleyerek bankadan 10 bin liraya kadar kredi çekebilirsiniz. Fakat bazı bankaların politikası gereği bu miktar azalabilir ya da artabilir.

Engelli maaşına kredi veren bankalar?

Halkbank, ziraat bankası, Vakıfbank, yapı kredi, iş bankası gibi pek çok banka müşterilerine kredi desteği vermektedir. Engelli aylığı alan kişiler de maaşlarını belgelemek sureti ile bankalardan kredi çekebilmektedir.

Toplu paraya ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde ya da ekonominizi rahatlatmak adına yukarıda yer alan bankalardan kredi çekebilirsiniz. Böylece engelli bireylerin de bankalardan kredi çekme gibi bir hakkı mevcuttur. Siz de bu hakkınızı kullanarak bankalardan kredi çekme özgürlüğünüzü kullanabilirsiniz. Ancak yine de kredi çekerken dikkatli olmak gerekmektedir, çok ciddi bir ihtiyaç değilse kredi çekmemek en mantıklısı olacaktır, zira kredi çektiğinizde faizleri yüksek olabilmekte ve geri ödemesi fazla çıkabilmektedir.

Siz de düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdan bize verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here