Akhisar hayvan pazarı nerede hangi gün

0
akhisar hayvan pazarı nerede

Akhisar hayvan pazarı nerede hangi gün

Hayvan pazarları bir ilçe için olmazsa olmaz alanlardandır. Nasıl ki normal pazardan gıda maddesi satın alınıyorsa hayvan pazarlarında da büyük bir ekonomi dönmektedir. Üreticiler, besiciler, sağmal inek çiftliği olanlar hemen hemen her hafta bu pazarları dolaşmakta ve fiyat araştırmaktadır. Bizler de sizlere piyasayı daha iyi takip edebilmeniz için Akhisar hayvan pazarı hangi gün ve nerede gibi aklınıza gelen soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Akhisar Hayvan Pazarı Nerede Adres

Akhisar Hayvan Pazarı Hangi Gün

Akhisar’da hayvan pazarı SALI günleri kurulmaktadır.

Akhisar Hayvan Pazarı

Akhisar hayvan pazarında, keçi, koyun, büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere pek çok hayvan bulabilir ve satın alabilirsiniz. Kurban bayramları öncesi ciddi bir yoğunluk yaşanan pazarda sizler de kendinize en uygun hayvanı seçerek satın almanız mümkün.

Akhisar hayvan pazarı her hafta salı günleri kurulmaktadır. Besi çiftliği işleten pek çok kişi her hafta bu pazara gelerek fiyat araştırır, bunların dışında sağmak inekcilik yapan küçük işletme sahipleri de aynı şekilde pazarda fiyat araştırır.

Akhisar bölgesine yakın pek çok köyden bu bölgeye hayvan satışı için köylüler gelir. Bu üreticiler mallarını müşterilerle buluşturur. Sıkı bir pazarlıktan sonra alıcı ile satıcının arası bulunarak satış işlemleri gerçekleşir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here