Türk Telekom TP Link Modem Arayüz Giriş Şifresi

0

Türk Telekom TP Link Modem Arayüz Giriş Şifresi Nedir? TP-Link TD-W9970 modem şifresi nedir? Modem arayüzüne nasıl girebilirim? Bu yazımızda Türk Telekom tarafından verilen TP link modemlerin arayüzüne nasıl gireceğinizden bahsedeceğiz.

Türk Telekom tarafından faturaya ek olarak verilen modemlerin şifresini bilmiyorsanız hiç endişelenmenize gerek yok, bu yazıdan kolay şekilde modemin giriş şifresini bulabilirsiniz. Eğer ki modemin şifresini değiştirdiniz ya da ikinci el bir modem aldıysanız şifre değiştirilmiş ve giremiyorsanız o zaman modemi Reset atarak default ayarlarına döndürebilirsiniz.

TP Link TD-W9970 Modem Arayüz Giriş Bilgileri

İP Adres: 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: ttnet

Not: Hepsini küçük harflerle yazınız. Eğer ki bu şekilde yazdığınızda giremiyorsanız, modemin arka tarafında resetleme düğmesine prize takılıyken basılı tutarak reset atınız, resetleme işleminin ardından yukarıda yer alan bilgilerle giriş yapabileceksiniz. 

Türk Telekom (eski adıyla TTNET) TP Link TP-W9970 model modemlerinin wifi şifreleri modemden modeme farklılık gösterir, modeminizin wifi şifresini öğrenmek için yine modemin arkasına bakınız. Eğer ki modemin arkasında yer alan şifre olmuyorsa resetleyerek fabrika ayarlarına döndürmek mümkündür.

Not: Eğer ki modemi ikinci el aldıysanız, ya da Türk Telekom tarafından verilen modemin giriş bilgilerinde değişiklik yaptıysanız ve hatırlamıyorsanız reset atarak bu durumu çözebilirsiniz.

Modeme Reset Nasıl Atılır?

Modemin arkasında yer alan küçük delik vardır, bu deliğe iğne ya da bir kalem ucu sokarak modem prize takılıyken 10 ile 20 saniye arasında bekleyiniz. Reset atıldığında tüm ışıklar sönecek ve tekrar yanacak.  Işıklar söndüğünde düğmeyi bırakabilirsiniz.

Bu durumla ilgili sıkıntı yaşarsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here