İphone Pili Deji Batarya ile Değiştirme Kılavuzu Püf Noktalar

0

İphone telefonların pillerini değiştirmek istediğinizde en iyi seçeneklerden birisi de deji bataryalar olacaktır. Ben de 3 yıl kullandığım orijinal iphone bataryasını Deji marka batarya ile değiştirmeye karara verdim ve değiştirmeden öncesini sonrasını neler yapmanız gerektiğini bu başlık altından sizlere anlatmaya çalışacağım. Yine pil değiştirme sürecine ilişkin aklınıza takılan sorular varsa bu başlık altından sizlere en iyi şekilde yanıt vermeye ve yardımcı olmaya çalışacağım.

deji pil değişimi, deji pil nasıl takılır

İphone pilini değiştirmek için öncelikle telefon bayan escort modelinize en uygun pili deji com tr adresinden sipariş verin. Ben iphone 6 için 2200 mAH değerinde olan bir pil siparişi verdim. Telefonun orijinal batarya mAH değeri 1800. Dejiye yapılan yorumları ve değerlendirmelere güvenerekten ve pili altından sonra firmanın garanti vermesine dayanarak bu pili satın aldım.

Pil elime ulaştı, pil ulaştıktan sonra öncelikle pili açmadan telefonun eski bataryasını sökmek için işe koyuldum.

Eski Pili Sökün

iphone pil sökme, pil yapışkanı çıkarma

Eski pilinizi sökmek için pilin alt kısmında (bağlantı kablolarının olduğu bölüm) iki adet siyah bant yer alıyor. Bu bantları tutup çektiğinizde içindeki yapışkan madde uzayarak çıkacaktır. Burada iki adet yapışkan var ikisinin de uçlarından tutup çekin, ardından piliniz boşa çıkacaktır. Bu maddeler oldukça kuvvetli bir yapıştırıcı madde içeriyor, farklı şekilde pilin altına torna vida sokma, pili ısıtma gibi işlemlere girişmeyin pili patlatabilir, hem telefonu hurda yapar hem de kendinize zarar verirsiniz.

Pili daha rahat sökmek ve pilin altındaki yapışkanları rahat çekmek için pilin hemen yanında yer alan titreşim motorunu da sökün, titreşim motorunun vidalarını karıştırmayın tüm vidaları söktüğünüz yere takın.

Bu konuda farklı anlatımlar mevcut, aşağıda netten bulduğum bir anlatımı sizlerle paylaşıyorum.

Deji Pili Takın

Pili söktükten sonra yeni pili aynı yere monte edin, altına ufak bir yapıştırıcı koyabilirsiniz. Çift yönlü bant işinizi görecektir. Eğer ki çift yönlü bant yoksa tek taraflı banttan uzunca kesin (parmak kadar) enli ve boylu olsun. Bu bandın bir kısmını pile yapıştırın ve geri döndürerek diğer kısmının da kasaya yapışmasını sağlayın, böylece üstünden bastırdığınızda idare edecektir.

Pil performansları

İlk 1 saat: Pili taktıktan sonra uçak modunda şarj ettim. %100 e ulaştığında kullanıma koyuldum. 1 saatlik açık ekran kullanım sonucu %8 şarj azaldığını gördüm.

İlk 2 saat: Şuan için tam tamına 2 saat oldu şarj ettikten sonra geçen süre ve şarjım %85. Detayları yine kullandıkça bu yazıya ekleyeceğim.

ilk 3 saat: Telefonu şarj edeli tam 3 saat oldu ve şarjım şuan itibariyle %80. Tabi şunu da belirtmek istiyorum, ilk bir saat yoğun kullandım ardından biraz bekleme biraz kullanım şeklinde devam etti.

İlk geldiğinde %50 şarj vardı, tam tamına 12 saat boyunca kullanım süresi aldım (Eski bataryada 2 saat bile olmuyordu). İlk şarjda ortalama 6 saat civarında ekran açık kalma süresi ve 6 saat bekleme aldım. İkinci gün şarj ettiğimde halen kullanıyorum çok daha iyi bir performans gösteriyor. Kullanma kılavuzunda da 4,5 şarj döngüsünden sonra tam kapasiteye ulaşacağı yazıyordu.

Sizler konu altına yorumlarınızı, değerlendirmelerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here