Genel Müdür Maaşları 2019

2
Genel müdür maaşları

Gerek kamuda gerekse özel şirketlerde Genel Müdür kadrolarında pek çok personel görev almaktadır. Hiyerarşinin üst basamaklarında yer alan genel müdür maaşları konusunda bu başlıkta bilgi vermek istedik. Dilerseniz öncelikle genel müdür nedir kimdir görevleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bularak başlayalım.

Genel Müdür

Görevleri

Şirketin ve kurumun gerçekleştirmek istediği amaçlar doğrultusunda planlar hazırlayarak kurumun daha çok fayda sağlaması için gerekli olan tüm çalışmaların yürütülmesi için hedefleri gerçekleştirmek adına planlama ve organizasyon yapar.

Sorumlulukları

Yönetimi gerçekleştirmek, kuruma ait iç politikayı belirlemek, yazışma ve muhasebe kayıtlarını denetlemek, finansal hareketleri izlemek, yasal mevzuata uygun işlem yapılıp yapılmadığını kontrol etmek, şirket ve kurum içinde bölümler arasında etkili şekilde iletişim kurmak, çalışanların verimli çalışması için uygun ortam sağlamak, şirketin gelir giderlerini analiz etmek ve denetlemek, şirkette iş planlarını denetlemek ya da uygulanış şeklini belirlemek gibi ve buna benzer şirketin doğru şekilde faaliyet göstermesi adına tüm imkanları belirleyen ve sunan ya da sunulması için imkan hazırlayan kişidir.

Maaşları

Genel müdür maaşları 1/4 – 13.523 TL. olarak belirlenmiştir. Bu rakamlar 2019 yılı için geçerli olan rakamlardır.

Genel müdür olmadığı dönemde yetkili olan kişi genel müdür yardımcısı olmaktadır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here