Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı-Banka Kartı Hangisi Arka taraf mı? Ön yüz mü?

0

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı-Banka Kartı Hangisi Arka taraf mı? Ön yüz mü? Ziraat bankasından Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için sunmuş olduğu banka kartında hesap kartı ve kredi kartı tek fiziksel kart ile birleşmiş durumda. Bu kartta kredi kartının hangi tarafta olduğunu merak edenler için yazının devamında bu bilgileri vereceğiz.

İnternetten alışveriş yapmak için ister kredi kartınızı isterseniz banka kartı hesabınızı ikisini de kullanabilirsiniz. Kredi kartından alışveriş yapmak istediğinizde banka kartından parayı çekmemesi için kontollü şekilde bilgileri girmeniz gerekiyor.

Genç Bankkart Ön Yüz

genç bankkart  ön yüz

Genç bankkart ön yüzü banka hesap numarasıdır. Burada yer alan İBAN numarasını kullanarak hesabınıza para girişi yapabilirsiniz. Yani bir yakınınız size ön yüzde yer alan İBAN üzerinden para gönderebilir. 

Genç Bankkart Arka Yüz

gençbankkart arka yön

Genç Bankkart’ ınızın arka yüzünde ise kredi kartı bilgileri yer almaktadır. Burada yazan kredi kartı No bilgilerini kullanarak kolay şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Neden Böyle Kart?

Ziraat Bankası tarafından KYK’dan ödeme alacak olan öğrenciler için tanımlanan bu kartlar genellikle öğrenciler tarafından yaşanan yoğunluğu azaltmak ve hızlı şekilde öğrencilere kart sağlamak amacıyla ilk alınan kartların üzerinde isim bilgisi bulunmamaktadır. Bu yüzden tek fiziksel kart ile hem banka kartı hem de kredi kartı gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu da bazı öğrenciler için kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Bu karışıklığı ortadan kaldırmak için yukarıdaki bilgiler işinize yarayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here