Venezuela İdam Cezası Var Mı?

0

Venezuela İdam Cezası Var Mı? Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Venezuela’da idam cezası var mı? Bu sorunun cevabını birlikte arayacağız.

venezuelada idam cezası var mı? İdam cezası olmayan ülkeler
venezuelada idam cezası var mı

Venezuela tarihine baktığımızda oldukça popüler olan ve elit diye tabir edilen insanların yoğun olarak yaşadığı bölge durumundayken, özellikle son 30 yıldır büyük zorluklar yaşayan ve insanların farklı ülkelere göç etmek durumunda kaldığı, iç karışıklıkların yoğun olarak görüldüğü ülke konumuna gelmiş durumdadır.

Venezuela’nın doğal kaynaklarının zengin olması, petrol ve doğalgaz gibi yer altı kaynaklarının oldukça fazla olması büyük devletlerin bu pastadan payını almak için kıyasıya yarışmalarına sebebiyet veriyor. Sonuç olarak son yıllarda yönetim konusunda zorluklar yaşayan bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.

Venezuela İdam Cezası

Ülke tarihine baktığımızda idam cezasının kaldırılması oldukça eskiye dayanıyor. İdam cezası Venezuela’da 1863 yılında idam cezası kaldırıldı. İnsan hakları ve temel özgürlükler alanında liberal bir politika izleyen Venezuela son yıllarda yaşadığı oldukça vahim iç karışıklıklar sebebiyle zor günler yaşamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here