Sigortasız Muayene Ücretleri Devlet Hastanesi 2019

0

Sigortasız Muayene Ücretleri Devlet Hastanesi 2019, Devlet hastanelerinde sigortasız olarak muayene olmanın ücreti ne kadar? Sigortasız muayene ücretleri 2019.

Sigortasız olarak muayene olmak isteyen kişilerin devlet hastanelerine ödemeleri gereken bedel ne kadardır? Sigortasız olarak muayene olmak isteyen bir kişi devlet hastanesine ne kadar ücret ödeyecektir. İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için cevaplandırdık.

Sigortalı olarak bir işte çalışan kişiler muayene olmak istediklerine bir bedel ödemezler. Sigortaları ile kolay şekilde bu bedel karşılanır. Kendi işini yapan ve bağ kur ödemesi yapan kişiler de aynı şekilde sağlık hizmetlerinden ücret ödemeden faydalanırlar.

Bir işte çalışmayan yani Sigorta primleri ödemeyen kişiler için son yıllarda yapılan yeni yasa düzenlemeleri ile GSS kanunu çıkarılmıştır. Sigortası olmayan kişiler GSS primlerini ödeyerek sağlık hizmetlerinden kolay şekilde faydalanabilmektedir.

Bir işte çalışmayan ve sağlık primi ödemeyen ya da ödeyemeyen, Bağ-Kur olmayan, GSS ödemeyen kişiler ise sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ücret ödemeleri gerekmektedir. İşte bu ücretler aşağıda listelenmiştir.

2019 Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri

Devlet hastanelerinden muayene olmak için 30- ile 50 TL arasında bir ücret ödemek gerekecektir. Ek olarak hastane içinde farklı bir hizmet alırsanız tahlili vs. gibi o zaman fiyat artacaktır.

Özel Hastaneler Muayene Ücretleri 2019

85 TL ile 150 TL arasında değişir.

Bunların dışında araştırma hastaneleri, fakülte hastanelerinde ise muayene ücretleri 75 ila 200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here